Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Utorok je pre veľké stanice zakliaty, tento raz padlo Búrlivé víno!

Seriál Markízy spadol na spodnú hranicu jeho aktuálnych výkonov.

Po dvoch úspešných dňoch výrazný pád. Aj tento raz sa sledovanosť veľkých staníc premiešava v utorok, ktorý je už akýmsi zakliatym dňom pre Markízu s Joj. Kým pred týždňom sme vyhlásili až pátranie po divákoch Divokých koní, teraz tých svojich môže zháňať Búrlivé víno. Rovnako, ako seriál Joj pred týždňom, totiž z pondelka na utorok (linky na minulotýždňové výsledky) stratil približne rating, keď ho včera sledovalo 8,3 % divákov s podielom 22,6 %. Skončil tak v podpriemere lídra. Divoké kone si, naopak, tento týždeň udržali pondelňajších divákov a dokonca o málo rástli na rating 7,3 % a už asi osudným podielom 19,8 %.

Po pár slabých dňoch sa aspoň k priemeru vrátil Panelák. Tesne nedosiahol na päť ratingov, keď mu k tejto méte chýbali dve desatiny, v podieli si musel vystačiť s 19,6 %. Po čase ho opäť porazili Rodinné prípady, ktoré uhrali rating 5,4 % a podielom 21,2 %. Opäť treba dodať, že kým Panelák uhral o vyše bod nadpriemer stanice, Rodinné prípady ho o približne tri body podliezli. Celodenne sa totiž v utorok Markíza uhrala 24,7 %, Joj 18 %.

V utorok už tradične mieša karty Nikto nie je dokonalý, relácia bola vysoko aj v 12 – 54, kde sa prehupla cez 15 % a zinkasovala pre seba 5,6 ratingu. V 12+ sa blížila k podielu 17 %. Zaujímavosťou z utorka je súboj hlavných spravodajstiev, keď sa Noviny Joj priblížili k Televíznym novinám na rozdiel jedného ratingu. Podielovo mali TNky slabší deň s 32,6 %, Noviny uhrali zas nadpriemer s 28,4 %.

Optimisticky naštartovalo nový týždeň Dajto a optimizmus si držalo aj v druhý deň týždňa. Večerný film Vitajte v džungli totiž uhral vysoký nadpriemer s podielom takmer 9 %. Plus uspela s Hoď svišťom a podielom nad 7 %, Fantóm z Louvru atakoval 5 %, rovnako si počínal aj Mentalista Domy.

Čítať viac...
Nahor