Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Tretieho Kuriéra porazil prvý Kameňák, Joj opäť nevyšla nedeľná premiéra!

Po piatku sa aj v nedeľu stali Noviny Joj najsledovanejším hlavným spravodajstvom.

PIATOK: Joj v piatok s tesným víťazstvom v prime-time! Uspel Jurský park, po čase opäť vyhrali Noviny

SOBOTA: Podvečer si Markíza aj Joj vylepšili svoje pozície. Smotánka sa dostala nad úroveň 24 %, Joj na prvý raz vyšla programová zmena, keď namiesto 15-minútového kuchára a Novej záhrady odvysielala Rodinné záležitosti, ktoré skončili pod 15 %. V súboji hlavných spravodajstiev vyhrali v sobotu Televízne noviny, podielovo uhrali pod 35 %, Noviny Joj sa blížili k 26 %. Rozdiel medzi reláciami bol necelý rating.

S hlavným programom vyhrala Joj, ktorej multireprízový Kameňák 1 priniesol podiel 19,5 %, pričom Kuriér 3 uhral Markíze len 18 %. Prekvapením je, že veľmi podobný výsledok ako tento čerstvejší film dosiahol na obrazovke televíznej dvojky pred pár týždňami často nasadzovaný Kuriér 1.

Medzi menšími bola vysoko Plus, keď Profesionáli prekročili 8 % a nasledujúca akcia Ralley smrti 2 sa doťahovalo na 9 %. Romantické Tajomstvo Gripsholm na Dome skončilo pod 6 %, takmer identicky na tom bol Žandár zo Saint Tropez na Dajto.

NEDEĽA: V nedeľu sa Novinám Joj po druhý raz v týždni podarilo porazil Televízne noviny. Tie stratili na konkurenčné správy cez rating a uhrali podiel len pod 29 %, Noviny Joj prekročili hranicu 30 %. Veľmi vysoko boli aj Šport a Najlepšie počasie, obe relácie sa hýbali okolo tridsiatky a spolu s Novinami obsadili tri najvyššie priečky nedeľnej sledovanosti. V oba víkendové dni bolo najvyššie Najlepšie počasie.

O to menej sa však darilo Joj večer, keď už druhú nedeľu po sebe nevybrala správny film. Báječný hotel Marigold si viedol podobne ako minulotýždňová Mythica 2, keď prekročil len 13 %. Thor uhral Markíze podiel 23,5 %. Joj opäť výrazne doplnila Plus, keď Jurský park atakoval až 11 %. Hneď v prvú nedeľu bez Doktorov v prime-time sa dvihla Doma, komédia Denník slobodnej matky jej vyniesol šesť percent. Polepšilo si aj Dajto, keď Myšlienky vraha vyskočili k podielom okolo 4,5 %, Wau s Vinármi tak tento raz už nedominovala, podiely medzi 3 – 4 % sú však naďalej úspechom.

Čísla sú uvedené bez započítania oneskorenej sledovanosti.

Čítať viac...
Nahor