Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Tragický zápas s Francúzmi naberal divákov, Joj tých svojich nahnevala

Tretí zápas Slovákov na hokejových majstrovstvách sklamal všetkých fanúšikov, keď Slovensko podľahlo v dobre rozbehnutom zápase Francúzom. Joj v tom čase nečakane zmenila program, čím nahnevala divákov.

„Už by som nehovoril o štvrťfinále, ale o boji o záchranu,“ vyjadril sa po zápase s Francúzmi tréner našej reprezentácie Vladimír Vůjtek. Dobre rozbehnutý zápas nedokázali naši hokejisti dohrať do úspešného konca, čo sa však neprejavilo na sledovanosti. Narozdiel od zápasu s Kanadou, kedy diváci počas tretej tretiny odchádzali, sledovanosť súboja s Francúzskom kulminovala v záverečných minútach, pričom priemerne si tretiu tretinu pozrelo takmer 880-tis. divákov (podiel okolo 56 % v 12+). Dôvodom zvyšujúcej sa sledovanosti však bol aj lukratívnejší čas, zápas totiž začínal okolo 15:45, čo sa odrazilo na nižšom výkone prvej tretiny, ktorú sledovalo 515-tis divákov starších ako 12 rokov (podiel okolo 47 %). Druhá tretina dosiahla výkon 805-tis. divákov s najlepším podielom takmer 59 %.

Napriek tomu, že Joj v tom čase mala vysielať poslednýkrát telenovelu Búrka: Dobrodružstvo lásky na hlavnom kanáli, pričom tento diel výrazne promovala aj na internete, náhle zmenila program. Dôvodom bol pohreb Ivety Bartošovej, pre ktorý televízia zaradila špeciálne vydanie Novín o 17 štartujúcich rovnako ako v deň úmrtia speváčky už pred pol piatou. Na dôležitý čas, kedy sa televízie dostávali spod konkurencie hokeja medzi šiestou a siedmou večer, Joj zaradila spomienkový program Vianoce s Ivetou od televízie Barrandov, ktorý podľa našich informácií prepadol. Chlapi neplačú v tom čase získali podiel takmer 26 %. Joj si nečakanou zmenou programu pohnevala divákov, ktorých počas dňa lákala na telenovelu.

Večer sa sledovanosť televízií dostala napriek konkurencii hokejového duelu Česka s Kanadou do priemeru, Búrlivé víno si nenechalo ujsť takmer 29 % divákov pri obrazovke, Panelák sledovalo okolo 20 % divákov. Hokej oslabil až neskorší program staníc, Jojke chýbal mužský divák pri seriálovej novinke Agenti S.H.I.E.L.D., ktorá však získala slušný podiel vyše 15 %, Rodinné prípady na Markíze získali podiel nad 18 %. Víťazný zápas Kanady nad Českom sledovalo po tretinách 9, 12 a takmer 18 % divákov (12+).

Foto: SITA

Čítať viac...
Nahor