Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Tour de France aj finále Čo ja viem jednotkami trhu, pomohli Jojke Kosti?

V piatok sa pozornosť množstva Slovákov upriamila na Petra Sagana a jeho veľkú ambíciu vyhrať siedmu etapu 101. ročníka Tour de France.

Peter Sagan opäť ukázal svoje cyklistické majstrovstvo, aj keď radosť mu ani siedmy deň Tour de France nepriniesol. Peter síce skončil v piatkovej etape druhý, no od túžby vyhrať ho delila snáď ani nie jedna tisícina sekundy. Slovenskí fanúšikovia boli pri zrode ďalšieho skvelého úspechu nášho cyklistu vo veľkom počte, keď priemerne sledovalo cyklistický prenos takmer 23 % divákov pri obrazovke (12+). Komerčné stanice tento prenos tlačil na minimum, veľký nárast sa im nepodaril zaznamenať ani do 18-tej, kedy v podpriemere skončili ako Rodinné prípady (pod 18 %) tak Súdna sieň (takmer 14 %). Joj sa nevyplatilo najmä nasadenie Ochrancov v strede týždňa, ktorí spôsobili odliv divákov a Joj o časť z nich prišla aj v nasledujúcich dňoch.

Večer sledovanosti kraľovala Jednotka s Čo ja viem v jej cieľovke 12+, kde posledná 13. epizóda prvej série šou dosiahla podiel 21,6 % a bola jednotkou na trhu. V 12 – 54 však bola lídrom Markíza s českou komédiou Muži v nádeji a podielom 24 %.

Joj sa podarilo zastaviť pád piatkového prime-time, ktorý spôsobila novinka Camelot. Tá minulý týždeň zaznamenala hodnoty dokonca pod 10 %, zaradenie Kostí pomohlo televízii z Koliby dvihnúť rating o približne jedno percento a nárast podielu od 2 do vyše 3,5 percenta oproti minulému týždňu. Vo výsledku to však znamená výkony 12 – 13 %, čo je pre Joj podpriemer.

Úspech aj v piatok zaznamenali menšie stanice. Najsledovanejšou bola Plus, ktorá celodenne ako jediná dosiahla podiel 5 % (v 12+ presiahla túto hranicu Dvojka), v prime-time dokonca atakovala 6 percentnú hranicu. Opäť sa darilo sitkomu Kutyil s.r.o. s podielom okolo 6 %, večerná komédia Dvanásť do tucta zaznamenala ešte vyšší výsledok – nad 7 %. Vysoko nad staničným priemerom skončil aj večerný film Dajto, snímka Legionár sa blížila 7 percentám. Doma nezažila svoj najlepší deň, keď v prime-time podliezla podiel 3 %.

Foto: sport.sk / fotofiniš, prehra Petra Sagana v cieli 7. etapy Tour de France 2014

Čítať viac...
Nahor