Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Tanec snov zastavil pád, Markízu naďalej trápia športové prenosy!

Športové prenosy ako v piatok tak v nedeľu uberali najmä televíznemu lídrovi.

PIATOK: Slovenskí futbalisti kraľovali piatkovej sledovanosti! Paradoxne oslabili len Markízu

SOBOTA: Masívne promo na Stalingrad sa Joj vyplatilo, premiéra najsledovanejším programom dňa!

NEDEĽA: Semifinále play-off hokejovej extraligy medzi víťaznou Banskou Bystricou a Nitrou vyvrcholilo ostatnú nedeľu, čo pocítil najmä televízny líder. Zápas sa tešil z priazne divákov s podielmi okolo 12, 16, 16 a pod 13 % (tri tretiny + predĺženie, v 12 – 54), pričom v istých úsekoch dokázal aj predčiť ponuku lídra. Tomu prepadli oba podvečerné programy. Premiérová relácia o bývaní Domov na kľúč uhrala tento raz podiel len 16,3 %, reprízový Kredenc 16,1 %. Narozdiel od minulého týždňa, tento raz sa na svojom štandarde udržalo Nové bývanie s podielom 20 %. To sa stalo základom aj pre nasledujúce spravodajstvo. Slabý Kredenc ovplyvnil aj Televízne noviny, keď v kombinácii s hokejom uhrali hlavné správy lídra podiel iba 27,6 %. Noviny Joj boli Markíze na dostrel s podielom 25,4 %. Noviny sa blízko TNiek držali aj počas hokejovej konkurencie, po skončení zápasu výrazne nerástli.

Po ôsmej sa po pol roku na obrazovku Markízy vrátil minuloročný mimoriadne silný film Útek z väzenia. Aj tento raz uhral nadpriemer lídra s ratingom 10,7 % a podielom 29,9 %, pričom sa stal najsledovanejším programom nedele. Tanec snov oproti predošlému týždňu zastavil pád, keď ho sledovalo 7,9 % divákov s podielom 23,1 %. Šou bola opäť silná v 12+, kde ju sledovalo 572-tisíc divákov, snímku Markízy 465-tisíc divákov.

Obe televízie mali túto nedeľu voľnejšie prostredie po skončení úspešného seriálu Tajné životy Jednotky. Tá bol so Zátokou nádejí pod staničným priemerom s podielmi 8,8 % (12+). Z menších staníc bola najsilnejšia Plus, Hoď svišťom sa blížil k siedmim percentám, film Cesta bojovníka uhral 6,3 %. Len o desatinu menej získala snímka Dajto Blbý a blbší, Zámena manželiek na Dome sa hýbala okolo 3,5 %.

Čítať viac...
Nahor