Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Tanec snov rástol, premiéra pokračovania 96 hodín úspešná aj sklamaním! (+ výkony Kandidáta, OTO 2015)

Na Markíze sa tiež uviedla novinka Domov na kľúč, aj tá však skončila pod priemerom.

PIATOK: Kandidát v televízii iba priemerný, nevyskočilo ani Búrlivé víno. Mimoriadne silná Plus

SOBOTA: OTO divákov stále baví, galavečer sa stal jednoznačným lídrom večera!

NEDEĽA: V závere týždňa televízny líder odštartoval ďalšiu novinku v konkurencii Nového bývania. Po neúspešnom pokuse s magazínom Reflex špeciál nasadil obdobnú reláciu Domov na kľúč. Novinka sa dočkala skoršieho času, než líder pôvodne avizoval, keď mala štartovať o 17:50, no nakoniec sa posunula na 17:40. Domov na kľúč pri prvej časti neoslnil, keď podľa našich informácií uhral rating 5,4 % s podielom 19,5 %. Relácii sa nepodarilo predčiť Nové bývanie, ktoré sledovalo 6,9 % divákov s podielom 22,8 %, za jojkárskou reláciou zaostal aj reprízový Kredenc s podielom 21,2 %.

Joj mala v nedeľu vydarený deň aj so správami, keď v priebehu dňa avizovala ďalšie spoločné vysielanie aktuálneho víťaza OTA Jána Mečiara s Ľubošom Sarnovským. Na webe tiež avizovala ďalší tanečný záver hlavných správ, keď si choreografiu strihli moderátori s Radom Ležovičom. Noviny, možno aj preto, uhrali vysoký podiel nad 30 %, darilo sa aj Krimi s podielom takmer 27 %. Televízne noviny o svoju pozíciu neprišli, keď atakovali 36 %.

Po ôsmej sa odohral ďalší sledovaný súboj, keď proti druhému priamemu prenosu Tanca snov nasadila Markíza rýchlou programovou zmenou jej najsilnejší akčný titul, premiéru 96 hodín: Odplata. Tá bola na pomery Markízy silná, keď dosiahla  rating 11,8 % s podielom 30,2 %. Pri pohľade na výkony „jednotky“ však ide o sklamanie. Prvé 96 hodín totiž dokázalo aj v reprízach pravidelne uhrávať ratingy nad 12 %. Tanec snov rástol len mierne, dlhá stopáž mu nedovolí ratingovo vyskakovať a tak sa zastavil na úrovni 8,1 % s podielom 24,4 %. V 12+ bola už tanečná šou lídrom, sledovalo ju 526-tisíc divákov, druhé pokračovanie 96 hodín sledovalo 522-tisíc divákov.

V nedeľu už tradične do súboja prehovorila aj Jednotka, Tajné životy sledovalo celkovo 435-tisíc divákov s podielom 18,8 % (12+). V komerčnej cieľovke podiel dosiahol 11 %. Z menších staníc bola pri sile Plus, Smrtonosná pasca 3 uhrala podiel nad 6 %. Zámena manželiek v dvojporcii prekročila 4 %, Ľadovo ostrí na Dajto sa šplhali k trom percentám.

Čítať viac...
Nahor