Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Tajné životy po prudkom náraste klesli. Nepolepšili si ani Nečakané stretnutia

Joj príliš nenadchol výkon úspešnej kinopremiéry Terapia láskou.

PIATOK: Horná Dolná vysoko aj v repríze! Na Joj uspel premiérový Profesionál

SOBOTA: V prvý víkendový večer sa proti sebe už tradične postavili RTVS s pôvodnou ponukou a filmy na komerčných staniciach. Jednotka odvysielala druhé vydanie relácie Nečakané stretnutia, ktoré mierne poklesli o tri desatiny ratingu (7,4 %, 12+) a získali podiel 15,6 %. U mladých ani naďalej Katka Brychtová s reláciou neboduje a uhrala len 6,8 %. Pravdivé príbehy skončili pod 15 %, Neskoro večer tesne nad trinástkou (všetko 12+).

Vysoko do vedenia sa s filmom Skús ma rozosmiať dostala Markíza, ktorá atakovala podiel 31 % a rating 12 %. Joj mohla byť spokojná s výkonom Bezpečného prístavu a podielom nad 18 %. Darilo sa aj Plus s dvojicou najnovších dielov Profesionálov a zhodným podielom 5,7 %, romantika Doma Navždy zamilovaná uhrala o niečo horší výsledok s podielom 4,4 %, Dajto už tradične vysoko s kriminálkou NCIS neskákalo, tento raz sa hýbalo okolo a nad hranicou tri percentá podielu.

NEDEĽA: Druhý víkendový večer sa niesol v znamení očakávaní telerozhlasu. Tretia epizóda Tajných životov už mohla naznačiť výraznejšie, akým smerom sa jej výkony budú uberať, a RTVS môže byť spokojná. V ratingu síce po minulotýždňovom výstrele poklesol seriál o 1,2 % (9,5 %, 12+), stále však získal nadpriemerný podiel 18,3 %. V 12 – 54 uhral taktiež nadpriemer s výkonom 10,3 %.

Joj v tom čase konkurovala premiérou úspešnej kinosnímky Terapia láskou. Jej výkon nakoniec zaostal za očakávaniami. Kinopremiéra dosiahla podobnú sledovanosť ako sobotná snímka, v podieli získala 18,1 % a v ratingu 7,2 %. Reprízoví Anjeli a démoni Markízy na tom boli lepšie s ratingom pod desať percent a podielom 25,4 %. Joj mohla byť spokojná s výkonom hlavných správ, Noviny atakovali rating 12 % a v podieli sa prehupli cez 29 %. Televízne noviny kraľovali celodennej sledovanosti s ratingom 13,9 % a podielom 34,7 %.

Z menších staníc na tom po ôsmej bola najlepšie opäť Plus. Film Loganova vojna získal podiel nad 6 %, Dajto sa k tejto hodnote vyšvihlo až s druhou časťou Laska, prvá uhrala podiel takmer 5 %. Doma so Zámenou manželiek prekročila päť percent.

Čítať viac...
Nahor