Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Svokra Markíze pomohla, po ôsmej uspela! Vinári si však polepšili

Počasie včera nelákalo divákov od ale ku obrazovke, televízie sa tak mohli tešiť zo zvýšených ratingov.

Markíza posilňuje letnú štruktúru, v ktorej nefungujú akvizičné seriály, o domácu premiérovú tvorbu a vďaka tejto nákladnejšej taktike rastie. Svokra so svojou prvou letnou premiérovou časťou uspela, keď dosiahla podiel 24,8 %, rating bol, pochopiteľne, pre búrky vyšší, dosiahol 8,4 %. Najúspešnejším letným produktom zatiaľ ostáva šou Vo štvorici po Slovensku vlakom. Joj si oproti pondelku polepšila s Vinármi, ktorí atakovali 7 ratingov a v podieli dosiahli na 20,4 %.

Podiel podobný Svokre udržala aj komédia Záložný plán, ktorá sa mala pôvodne vysielať o 20:30. Jej podiel nad 24 % naznačuje, že by dosiahla pravdepodobne horší výkon ako Svokra. Tá, mimochodom, predĺžila svoju stopáž oproti plánu, končiť mala okolo 21:45, Markíza ňou však chcela prekryť celých Vinárov a tak ju potiahla až do desiatej. V programe tak schválne uviedla nesprávny čas. Joj neuspela ani na druhý pokus s Kosťami, premiérová časť dosiahla len nad 11 %. Už dnes sa budú vysielať po Kuriérovi v o niečo skoršom čase.

Z menších staníc bola opäť vysoko Plus. Profesionáli prekročili 7 %, nasledujúci film Kráľovstvo ohňa skončil pod 8 %. Jack Hunter na Dajto uhral nad 4 %, Hriešny zoznam Domy sa k tejto hranici blížil, Cudzinka preliezla len 3 %. Wau bola s dvojicou kriminálok nad 2 %.

Zmena počasia sa premietla aj do výkonnosti spravodajskej časti večera. Najväčšieho nárastu sa dočkali Televízne noviny, ktoré uhrali okolo desať ratingov s podielom pod 37 %. Stali sa najsledovanejším programom dňa. Výrazne odskočili od Novín Joj, ktoré atakovali 24 %. Tým ubližuje najmä slabá 18-ta hodina, pre ktorú sa Krimi pohybujú okolo dvadsiatky, čo ovplyvňuje aj Noviny. Darilo sa nasledujúcim kratším reláciám najviac Najlepšiemu počasiu, ktoré bolo v dennom rebríčku sledovanosti na druhom mieste, v podieli sa blížilo k 29 %.

Čítať viac...
Nahor