Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Sviatočný utorok ovládli prekvapivo Noviny Joj! Silný večer pre Jednotku, slabý pre lídra

Farma napriek dramatickému obsahu nezabrala.

Sviatočný deň priniesol najväčšie prekvapenie v spravodajskom pásme. V ňom nečakane vysoko vyskočili Noviny televíznej dvojky, keď mali po započítaní archívnej sledovanosti atakovať až 32 %. Ako jediné pritom prekročili zo všetkých programov utorka desať ratingov a stali sa tak najsledovanejším programom dňa. Momentálne sa Noviny hýbu medzi 24 – 27 %, neraz sa ťahajú aj k 29 %. Táto hranica začína byť v poslednom čase blízka Televíznym novinám, pre ktoré je to však prepad. V utorok sa dostali pod 30 %.

Po pol deviatej bolo lídrom Búrlivé víno, prepadlo sa však pod 21 %. Podielovo sa niekdajší hit blíži k úrovni Kukučky, ktorá je zatiaľ veľkým sklamaním lídra. Joj v utorok konkurovala reprízovým filmom Cumlikátor, uhrala priemer s podielom tesne nad 19 %. Komédia dokázala znížiť výkonnosť Farmy, v ktorej v utorok vyvrcholila dramatická zápletka, stačilo to však len na podiel tesne nad 22 %. Silná bola ale v tom čase aj Jednotka, ktorá s dvojdielom Popolušky dosiahla podiely okolo 10 a 17 % v komerčnej cieľovke, v 12+ atakovala 11 a dostala sa až nad 20 %.

Zníženie podielov hlavného programu Markízy nespôsobil úbytok divákov, ale skôr celkovo väčší počet Slovákov pri obrazovke. Prejavilo sa to napríklad aj na výsledku šou Moja mama varí lepšie ako tvoja, keď ju sledovalo o niečo viac divákov ako v pondelok, no podiel sa zastavil pod 24 %. V pondelok mala šou o dva podielové body viac.

Z  menších staníc sa najviac darilo kanálom Markízy. Zázrak v Lurdoch vyniesol Doma share nad 7 %, Policajná akadémia na Dajto šla nad 6 %. Ohňová búrka na Plus uhrala menej než 5 %. Wau si udržala svoj nadpriemer so CSI Miami a CSI Las Vegas pri podieloch 3 a pod 3 %.

Čítať viac...
Nahor