Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Súboj Veľkých a Televíznych novín vzácne vyrovnaný, dvihli sa aj KRIMI

Joj sa darí staronovou štruktúrou spravodajského pásma dvíhať výkony stanice v prime-time.

Kroky nového vedenia Joj, ktoré najprv vrátilo KRIMI do štruktúry hlavného kanála a nakoniec aj na pôvodný čas 19:00, prinášajú ovocie. Televíznej dvojke sa podarilo novou štruktúrou dvihnúť výkony v hlavnom vysielacom čase a minimálne počas leta, kedy si ani jedna televízia nedokáže o 18-tej vytvoriť výraznejší nábeh pre správy, môže podiely svojich spravodajských relácií ešte zvyšovať.

Včera sa do tesného súboja dostali Televízne noviny s hlavnými správami Joj, keď najobjektívnejšie spravodajstvo na Slovensku (aj podľa najnovšieho prieskumu) zvíťazilo v počte divákov len o 4 tisícky (12 – 54). Podielovo bol už rozdiel významnejší, správy Markízy od 19:00 do 19:50 získali podiel okolo 34 %, Veľké Noviny na Joj sa od 19:30 do približne 20:15 blížili k tridsiatke. Športové relácie komerčných staníc dosiahli priam identický výkon, keď ich sledovalo vyše 200-tis. divákov, v súboji relácii o počasí vyhrala Markíza o približne 10-tis. divákov. Joj sa včera podarilo dosiahnuť vysoký podiel s KRIMI, ktoré získali podiel okolo 27 %.

Po 20:30 to už bola rovnako ako v pondelok jasná výhra Markízy, ktorej sa počas letných pracovných dní najviac darí s filmami. Snímka s Jennifer Aniston Zámena dosiahla podiel takmer 27 %, Terra Nova na Joj sa musela uspokojiť s výkonmi nad 16 a takmer 15 %.

V priebehu popoludnia bola opäť silná cyklistika Tour de France, ktorá získala podiel nad 21 %. Napriek tomu titul najsledovanejšej menšej stanice získala Plus, ktorá celodenne v 12 – 54 predbehla obe verejnoprávne stanice, ktoré sa hýbali okolo podielu 4,5 % (v 12+ Jednotka takmer 7 %, Dvojka 5,4 %). Plus uspela najmä s večerným programom, tradičný úspech získal film s Budom Spencerom, keď multireprízová snímka Pravá a ľavá ruka diabla dosiahla podiel takmer 8 %. Dome s Dajto sa nepodarilo celodenne predbehnúť ako Plus tak ani verejnoprávne stanice a usadili sa pod 4 percentnou hranicou. Dajto mohlo byť napriek tomu spokojné s výkonom hlavného večerného filmu Prioritný cieľ a jeho podielom nad 6 %, Domu opäť nezradila telenovela Fatmagul s výkonmi okolo 6 a 10 %.

Čítať viac...
Nahor