Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Súboj seriálov zatienil fantastický bronz hokejistov!

Výborný záverečný zápas mladých hokejistov na Majstrovstvách sveta, v ktorom vybojovali bronz, najväčším úspechom pondelňajšej sledovanosti.

Ani veľké kampane televízií nedokázali zatieniť prirodzenú emóciu slovenského diváka. Napriek veľkému seriálovému súboju, ktorý sa odohral po ôsmej večer, získal najväčšiu pozornosť nočný hokej. Tretia tretina nášho víťazného zápasu o bronz na MS v hokeji do 20 rokov sa stala najsledovanejším nespravodajským programom dňa, keď v komerčnej cieľovke získala vysoký rating 12,4 % a to napriek neskorej hodine, keď duel vrcholil okolo polnoci. Podiel vyskočil až na 48,9 %. Diváci k zápasu postupne pribúdali, v univerzálnej cieľovke dosiahli tretiny podiely 22,2 %, 32,6 % a 46,1 %.

Výkony seriálov Búrlivé víno a Divoké kone sme podrobnejšie aj z pohľadu ratingov rozobrali v prvom článku, seriál Markízy dosiahol vlažný podiel 23,4 %, Divoké kone odštartovali s podielom 22,6 %. Veľkú pozornosť v tom čase získala Jednotka, ktorá s filmom Bella a Sebastián dosiahla podiel 10,4 % v 12 – 54. Uspela aj komédia Kameňák 4 na Markíze, ktorej pomohol brejk Joj v Divokých koňoch a taktiež fakt, že do desiatej večer mohla naberať divákov nakoľko šla bez prerušenia. Konkurenciu jej však robil hokej, nakoniec snímka získala nadpriemerný rating 10 % s podielom 24,8 %.

Čítať viac...
Nahor