Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Srdce pre deti sa po minulom roku dvihlo, Markíza však vysoko vpred!

Charitatívny galavečer priniesol okrem mnohých detských príbehov aj moderátorský návrat Marianny Ďurianovej.

PIATOK: Aj keď ostatný piatok uvoľnila priestor Jednotka po tom, čo na prestávku poslala Milujem Slovensko, žiadna stanica výrazne nerástla. Markíza opäť o čosi poklesla s piatkovou Farmou, keď len jemne prekročila rating 9 %, v podieli atakovala 27 %. Joj si s Filmom týždňa, Vykúpenie z väznice Shawshank, zabezpečila priemer, keď uhrala podiel 17 %. Operatívne zaradený duel z ME v hádzanej sledovalo pod 6 a vyše 7 % divákov pri obrazovke (12+).

Z menších staníc uspela najviac Doma, ktorej snímka Dosť! dosiahla podiel nad 6 %, Jackie Chan a majstrov syn na Dajto získal podiel 5,5 %. Kravaťáci Plusky rástli nad štyri percentá, reality zoznamka Adam hľadá Evu už spadla pod túto hranicu. Stanica však ponúkla len jednu časť. Doktori Markízy padli k devätnástim percentám.

SOBOTA: V sobotu zviedli proti sebe súboj dve kvalitatívne slabšie premiéry. Animák Ralph rozbi to! konkurenciu nerozbil, keď dosiahol podiel 17 %, Johnny English sa vrátil na Markíze s podielom pod 28 % a ratingom 10 %. Vysoko bola Doma s Plus, ženskejšia stanica ponúkla dvojporciu vianočných snímok, Zlaté Vianoce sa blížili k 9-tim percentám, Strieborné zvončeky prekročili osem percent. Pluska alternovala programy ostatných staníc s filmom Ja, robot a podielom 7,5 %, nasledujúci Borat nemal ďaleko od 10 %. Seriály NCIS a Spartakus na Dajto sa hýbali okolo úrovne 3 %.

srdce pre deti

NEDEĽA: V nedeľu odvysielala Joj štvrtý ročník charitatívneho programu Srdce pre deti. Približne štvorhodinový priamy prenos zo štúdia Siedmeho neba vydržalo priemerne sledovať 327-tis. divákov (12+). V komerčnej cieľovke večer zaznamenal sledovanosť podľa našich informácií 5,4 % a podiel dosiahol úroveň 19,6 %. Dlhá stopáž nepomohla ratingu, časť divákov sa pred jedenástou vybrala do postele, pomohla však vyššiemu podielu. Srdce pre deti po prvý raz nezaznamenal medziročný pokles. Minulý rok dosiahol prenos podiel len okolo 17 %, v roku 2012 to bolo 22,8 %, prvý ročník sa vyšplhal na vysokú hodnotu 27,9 %.

Popri priamemu prenosu, v ktorom svoj moderátorský návrat na obrazovky a premiéru na Joj zažila Marianna Ďurianová, vysoko vyskočila ako Markíza tak Jednotka. Televízny líder uspel so snímkou Neľútostný pomstiteľ, ktorá prekročila v ratingu 11 % a v podieli 29 %. Jednotka zas mohla byť nadmieru spokojná s modernou talianskou verziou Popolušky, ktorej dve časti dosiahli rating 4 a nad 4 % s podielmi takmer 10 a dokonca pod 17 %. To všetko k tomu v komerčnej cieľovke 12 – 54, v 12+ prekročila Popoluška hranice 13 a 22 %.

V nedeľu na Dajto večer uspel výraznejšie len Hurikán s podielom nad 5 %, Správa vo fľaši na Dome tesne nedosiahla na 4 percentá. Výrazne vyskočila Plus so snímkou Vykúpenie z väznice Shawshank a podielom nad 8 %.

Čítať viac...
Nahor