Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Správy RTVS rastú, Rodinka úžasných vo finále lídrom

Správy RTVS nenápadne navyšujú svoje výkony, v 12+ prekročili hranicu 15 % podielu.

Verejnoprávna televízia prinesie na jeseň niekoľko nových formátov, ktorými chce zvýšiť záujem diváka o RTVS. V dlhodobom horizonte sa pri tom inštitúcii darí neustále zlepšovať výkony spravodajského pásma a tento trend potvrdila aj vo štvrtok. Správy RTVS si totižto vybralo 15,5 % divákov pri obrazovke (12+), čo v počte divákov predstavovalo hodnotu 231-tis. Ide o takmer polovičný výkon Veľkých Novín Joj, ktoré sledovalo v 12+ 450-tis. Slovákov, Televízne noviny kraľovali spravodajským formátom s počtom 573-tis. divákov. Už tradične sa na Jednotke darilo športovému spravodajstvu, ktoré sa z väčšej časti prekrýva s reklamnými brejkami na Markíze a Joj. GBS si pozrelo 257-tis. Slovákov.

V hlavnom vysielacom čase sa aj vo štvrtok mohol slovenský športový fanúšik zamerať na zápas domáceho futbalového mužstva v európskej súťaži. Neúspešný duel Trnavy s FC Zürich získal po polčasoch podiely okolo 10 % (12+). Búrlivé víno v tom čase udržalo podiel okolo 30 %, Kuriér sa musel uskromniť s podielom okolo 14 %.

Po 21:30 sa už viac darilo Joj, ktorej Rodinka úžasných tesne porazila krimi seriál Sherlock a Watsonová. Posledné dve časti komediálneho seriálu na Joj získali podiely nad 15 a 20 %, akvizičné seriály Markízy sa pohybovali v hodnotách okolo 14 % a postupne klesali pod 13 %. Feriha na Dome tento raz vybojovala podiely okolo 6 a 9 %, Dajto uhralo s hlavným večerným filmom Kráľ zabijakov iba priemerný výkon nad 5 %. Priemerná bola aj Pluska s kriminálkami CSI a podielmi 4 a nad 6 %.

Čítať viac...
Nahor