Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Spravodajské pásmo mimoriadne vyrovnané, Joj tesným lídrom v prime-time

Vďaka futbalu je večerné spravodajské pásmo televízií stlačené na minimálne hodnoty, konkurencia MS v Brazílii však viac ubližuje Markíze.

Ako na hojdačke sa vyvíjala sledovanosť večerných spravodajstiev komerčných televízií. Televízne noviny dokázali byť lídrom počas konkurencie Krimi, ktoré podrástli v podieli podľa našich informácií k blízkosti 19 %. Hlavná spravodajská relácia Markízy však pre konkurenciu futbalu výrazne oslabila, keď získala podiel iba 23 %. Veľké Noviny Joj sa postupne začali na lídra trhu doťahovať a po skončení Televíznych novín boli v čele, keď porazili Športové noviny (17,5 %), ktoré napriek nižšiemu podielu o dve desatiny ratingu predbehol aj Šport Joj (takmer 17 % share). Veľké Noviny dosiahli výkon 20,5 %.

Joj sa podarilo aj vďaka vyrovnanému súpereniu od 19-tej vyhrať v prime-time, aj keď len o jednu desatinu. Nadpriemerne si počínal Knight Rider, ktorý získal podiel okolo 21 %. Markíza konkurovala reality šou Extrémne premeny, ktorá sa do pozície lídra dostala až po skončení Knight Ridera, kedy aj výraznejšie posilnila svoj výkon. Podielom 22 % stačila na priemerné hodnoty Markízy týchto dní, ratingovo sa však stala najsledovanejším programom dňa, keď o desatinu porazila hovoriaceho Kitta.

Po pol desiatej sa už akvizičným seriálom veľmi nedarilo. Na Joj skončila so slabším výkonom pod 15 % Vtierka Castle, s obdobným výsledkom odštartovala aj novinka Finder: Šiesty zmysel. O 22:30 ponúkla aj Markíza seriálovú novinku. Krimiseriál Sherlock a Watsonová však neodštartoval dobre, keď sa priblížil k Joj s podielom pod 17 %. Oba seriály trpeli pre konkurenciu futbalu, Finder pri pohľade na staničný priemer Joj však trpel menej.

Čítať viac...
Nahor