Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Šokujúci prepad Búrlivého vína, Divoké kone nečakaným lídrom!

Seriál Danice Halákovej po tretí raz v histórii porazil konkurenčné Búrlivé víno, vysoké čísla k tomu nepotreboval.

Napriek poklesu sledovanosti sa Divokým koňom aj v tomto období podarilo pokoriť seriál Markízy. Búrlivé víno vo štvrtok nečakane výrazne padlo, keď podľa našich informácií uhralo rating iba 6,7 % s podielom 19,5 %. Divoké kone dosiahli svoj aktuálny priemer s ratingom 7,2 % a podielom 20,6 %. Seriálu Joj sa podarilo poraziť Búrlivé víno po tretí raz od štartu.

Sledovanosť ovplyvňoval okrem počasia aj futbal. Európska liga však bola silná až v druhej polovici, keď s prvým polčasom dosiahla na podiel len okolo 7 %, s druhým polčasom to bolo už okolo 13 % (12 – 54). Aj preto sa so zníženými výkonmi museli vysporiadať seriály komerčných staníc vysielané okolo desiatej, keď Rodinné prípady uhrali share iba 17,5 % a Kolabs len 13,1 %.

Z menších staníc bolo opäť najvyššie Dajto, ktorému v ostatnom čase vychádza filmová ponuka. Veľká snímka Trója dosiahla vysoký podiel 10 %. Mentalista uhral share 5,5 %, Agenti S.H.I.E.L.D. nenadviazali na úspech Knight Ridera vo štvrtkovom prime-time na Plus a uhrali podiely 3,3 a 4,5 %. Spokojná mohla byť stanica s Profesionálmi, ktorí uhrali podiel 6 %.

Naopak, nespokojnosť naďalej panuje v Markíze pri pohľade na výkonnosť Televíznych novín. Tie vo štvrtok ovplyvnil aj hokej, keď sa v prípravnom zápase Slovenska s Bieloruskom hrali až samostatné nájazdy a zápas sa tak predĺžil do približne 19:30. Podielovo dosiahol hokej okolo 17, 20 a 18,5 %. Televízne noviny však ani po jeho skončení dramaticky nerástli a opäť uhrali podiel iba 29,9 %. V stredu takýto výkon zaznamenali dokonca bez konkurencie hokeja. Krimi mali uhrať share nad 20 %, Noviny rovných 25 %.

Čítať viac...
Nahor