Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Sobote dominoval futbal, z veľkých staníc proti nemu uspela iba Joj!

Jednoznačným víťazom sobotnej sledovanosti sa stalo druhé kvalifikačné stretnutie Slovákov so Španielmi na EURO 2016.

Slovenská reprezentácia má za sebou prvú prehru v kvalifikácii na budúcoročný európsky futbalový šampionát. RTVS však smútiť nemusí, keď duel Slovenska a Španielska dosiahol vysoko nadpriemerné podiely okolo 25 a pod 23 % v komerčnej cieľovke. Prvý polčas sa zároveň stal najsledovanejším programom dňa, keď ako jediný prekročil rating deväť percent.

Z veľkých staníc dokázala proti silnému futbalu obstáť iba Joj, ktorá ponúkla multireprízový hit Armageddon. Táto voľba sa ukázala ako správna, keď snímka dosiahla podiel pod 18 %. Uspela napriek tomu, že hlas Petra Rúfusa v upútavke promoval nesprávne meno herečky Liv Tyler, keď ho vyslovoval ako Liv Tailor. Markíza bola s filmom Lúpež po taliansky v hlbšom podpriemere s podielom takmer 16 %.

Z menších staníc sa darilo Doma, ktorá s romantikou Leto v Grécku nadpriemerne alternovala futbal s podielom nad 7 %. Dajto si prvý raz vyskúšalo maratón dennej pôvodnej tvorby z hlavnej stanice, ktorý vídavame skôr u konkurencie, keď večer odvysielalo všetky časti prvého týždňa Farmy. Dosiahlo rozpačité výkony, keď malo štartovať s podielom pod 2 %, postupne však rástlo k hodnotám okolo 4 – 5 %. Posledná časť až vyskočila vysoko pod 10 %. Plus bola priemerná s filmom Osudové leto a podielom 4 %, Wau príliš nezafungovali Lovci väzňov s podielmi okolo 1,5 %.

Zdroj: FB SFZ

Čítať viac...
Nahor