Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Sobota absolútne vyrovnaná, finále Ligy majstrov lídrom v 12+

(Piatková aj sobotná sledovanosť) Sobotný večer takmer na chlp vyrovnaný, filmy na Markíze a Joj po boku bojovali proti finále Ligy majstrov. Piatok s tradičným víťazom, Čo ja viem s poklesom.

Sobotu ovládli atraktívne športové duely. V Minsku sa odohrali semifinálové hokejové súboje Majstrovstiev sveta. Ten prvý medzi Ruskom a Švédskom na Jednotke začínal s priemerným podielom prvej tretiny okolo 18 %, pričom vrcholil v tretej tretine pri priemernom podieli vyše 29 %. Druhé semifinále, v ktorom Fíni porazili Čechov, sledovalo v prvej tretine okolo 21 % a v druhej a tretej 25 %.

Vyvrcholením športového dňa bolo finále Ligy Majstrov. Dramatický duel, ktorý sa podarilo Realu Madrid zachrániť v poslednej minúte pred záverečným hvizdom v riadnom hracom čase, dosiahol podiel okolo 16 % v prvom a 21 % v druhom polčase spoločne s predĺžením (12-54). To sa už prakticky neprekrývalo s filmami na hlavných kanáloch komerčných staníc, ratingovo však dokázal byť zápas lídrom v širšej cieľovke 12+. Tam sa zápas prehupol v prvom polčase nad 18 % a v druhom sa priblížil k 24 %.

Proti Lige majstrov bojovali Markíza aj Joj atraktívnymi filmovými titulmi, ktoré získali prakticky identický výsledok. Rozprávka na Joj, Na vlásku, aj romantická komédia Markízy, Život je raz taký, získali totožný výsledok 5,9 % ratingu, v prípade filmu lídra s o pár desatín lepším podielom, nakoľko mal film dlhšiu minutáž. V oboch prípadoch filmy získali podiel nad 19 %.

Mimoriadne sa darilo aj menším staniciam, na ktorých si to svoje našli diváci napriek silnej konkurencii. Najlepší výkon dosiahla Doma s filmom Emilie Richardsová: Mysli len na nás a podielom 6,5 %. Diváčkam pravdepodobne chýbala Pošta pre teba na Jednotke. Darilo sa aj filmovej ponuke Plusky, Vykoľajení – Hra s neverou, sa priblížili k šiestim percentám. Mierne sa zlepšujú aj výsledky kriminálky NCIS: Los Angeles na Dajto, ktorú sledovalo v dvoch častiach nad 4 a vyše 3 % divákov pri obrazovke.

Z pohľadu celodenných výkonov športové prenosy pocítili najmä Joj s Markízou, pričom najviac tratil líder. Jeho podiel za celý deň dokázal prekročiť len nízku hranicu 17 %. Menšie stanice však zažili úplnú spokojnosť. Po druhej Joj a tretej Jednotke nasledovala Plus s podielom 5 %, na ktorú Dvojka stratila len desatinu. Šiesta skončila Doma s podielom 4,4 %, tesne štvorpercentnú hranicu podliezlo Dajto. Úspech zažila aj Wau, ktorá zopakovala rekordný výsledok z tejto stredy, keď dosiahla celodenný výkon 2,8 %.

Piatok patril tradičnému súboju súťažnej šou Čo ja viem na Jednotke a Búrlivého vína Markíze. Súboj mal očakávaného víťaza, i keď seriál Markízy mierne klesal, keď si ho vybralo 28,5 % divákov pri obrazovke. Šou Jednotky nedosiahla v 12+ na vyše päťpercentné výkony predchádzajúcich dielov, s ratingom 4,9 % sa k nim však priblížila. Podielovo dosiahla šou takmer 13 %. Multireprízový film Joj, Kokosy na snehu, dokázal byť dvojkou s podielom nad 14 %.

Čítať viac...
Nahor