Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Slunce, seno,… diváckou istotou, Televízne noviny s letným rekordom

Vo štvrtok sa Televíznym novinám podarilo dosiahnuť ich najlepší letný podiel a po prvý raz dosiahli úroveň z jarnej sezóny.

S blížiacim sa návratom Búrlivého vína a prechodom z letného do ostrého jesenného režimu, sa začínajú diváci k televíznemu lídrovi zbiehať. Vo štvrtok sa Televízne noviny tešili z vysokého podielu 39,7 %, čo je ich najlepší letný výkon. Takto vysoko sa im nedarilo vyskočiť už od júna, kedy seriál Chlapi neplačú nahradil Druhý dych.

Oveľa menej sa vo štvrtok darilo večernému programu Markízy. Naposledy stanica odvysielala dvojporciu reality šou Extrémne premeny, rozlúčila sa s podielmi okolo 17,5 a 20 %. Rodinka úžasných s prvou časťou porazila šou o chudnutí, keď sa blížila k podielu 18 %, druhá časť poklesla už bližšie k 17-tke.

Budúci týždeň sa však na Markízu vracia seriál Búrlivé víno, ktorého ambíciou je od leta navrátiť ratingy nad 10 %. Joj proti nemu zabojuje po zmene programu seriálom Kuriér. Čítajte viac.

V piatok Televízne noviny opäť Markízu nesklamali, keď sa ich podiel prehupol cez 37 %. Veľké noviny dosiahli podiel takmer 25 %. Kým vo štvrtok bol rozdiel medzi hlavnými spravodajstvami vyše 2,5 ratingu v 12+, v piatok sa stenšil na 0,7 % ratingu.

Piatkový prime-time ovládla prvá časť z trilógie Slunce, seno, keď získala podiel vyše 26 %. Kostiam na Joj sa podarilo navýšiť výkony a dosiahli zatiaľ svoj najlepší výsledok s podielmi 16 a pod 17 %. Naj dedinka RTVS na Jednotke v 12 – 54 klesla pod 10 %, v 12+ však prekročila hranicu 17 %.

Čítať viac...
Nahor