Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Slovensko žije futbalom, Dajto lídrom! Denné seriály v podpriemeroch

Ťažko sa na výsledky pozeralo najmä Markíze.

Futbalová reprezentácia si svojimi výsledkami vybudovala u divákov dôveru a nadšenie, ktoré sa prejavuje aktuálne v každom zápase. Priateľský zápas Slovenska s Českom si aj na Dajto našlo nadpriemerne veľa divákov, keď polčasy sledovalo 6,9 a 8,2 % divákov s podielmi 17,8 a 25,3 %. S druhým polčasom začínajúcim pred pol desiatou sa pri tom menšej stanici podarilo prebojovať na líderskú pozíciu.

Za vlastnou menšou stanicou zaostala aj Markíza. Ešte výraznejšie pociťuje tohtoročný úbytok divákov seriál Búrlivé víno, ktorý sa pri silnejšej konkurencii prepadá do hlbších podpriemerov. V utorok ho sledovalo 7,2 % divákov s podielom 18,9 %, čo je približne päť podielových bodov pod priemerom lídra. Ani Divoké kone však nemohli vyskakovať, sledovalo ich 5,8 % divákov s podielom 15 %. Pre Joj to bolo podlezenie aktuálnych priemerov o približne dva body. Pochlapil sa však Panelák, ktorý tento raz popri futbale až tak netrpel. Sledovalo ho dnes už typických päť ratingov s podielom 16,8 %. Horšie dopadli Rodinné prípady, ktoré s ratingom 4,2 % uhrali len slabý podiel 13,9 %.

Aj keď sa konkurencia v utorok vďaka futbalu vyostrila, nebránilo to Jednotke v náraste sledovanosti. Podarilo sa jej to s reláciou Nikto nie je dokonalý, ktorú sledovalo až 5,7 % divákov s podielom 14,7 %. Relácia sa tak dotiahla aj na Divoké kone. V 12+ dosiahla podiel 15,4 %.

Foto: FB SFZ

Čítať viac...
Nahor