Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Rozboril s rekordom na Joj, Markíze nevyšli víkendové filmy

Joj sa podarilo byť počas víkendov s hlavnou ponukou lídrom.

PIATOK: Duel Farmy po týždni opäť v plnej sile, Doktori sa nechytajú

SOBOTA: V prvý víkendový deň ponúkla Markíza zmenený program. Podobne ako Joj zacielila na mužského diváka a po návrate Farmy na piatkový večer odvysielala akčnú snímku Únos. Filmu sa však nedarilo, keď skončilo s podielom len nad 20 %. Joj odvysielala kinopremiéru Lockout: Útek z MS-1, s ktorou sa blížila k 24 percentám. V 12+ bola najsledovanejšia opäť Pošta pre teba, jej podiel sa prehupol cez 21 %.

Televíznym novinám Markízy sa v ostatnom čase darí zastabilizovať svoju pozíciu a pravidelne sa stávajú najsledovanejším programom dňa. Bolo tomu tak aj v sobotu, kedy sa ich podiel blížil k 35 %. Veľké Noviny prekročili 23 %.

NEDEĽA: Veľký úspech čakal po týždni opäť na Vila Rozborila, ktorého Siedme nebo zažilo ďalší rekord. Oproti predošlému vydaniu si polepšil o pár tisíc divákov, v ratingu dosiahol hodnotu 12,6 % a v podieli 34,1 %. V 12+ sa dokonca relácia dostala nad 38 % a sledovalo ju 781-tis. divákov. V ostatných dvoch týždňoch sa relácii darí posilňovať postavenie najmä v strategickej cieľovke 12 – 54, kde už má viac divákov ako tých, ktorí sú starší alebo majú 55 rokov.

Na obrazovke Markízy sa priveľmi nedarilo vyvrcholeniu trilógie o Batmanovi, Návrat temného rytiera si vybralo 22,9 % divákov pri obrazovke s ratingom 7,1 %. Lídra však môže tešiť obhájenie pozície najsledovanejšieho programu dňa Televíznymi novinami, ktoré narozdiel od minulého týždňa porazili Rozborila, v ratingu presiahli 14 % a v podieli 37 %. Zvíťazili aj v 12+, kde ich sledovalo až 813-tis. Slovákov.

Menšie stanice v minulom týždni uchovali svoje poradie, Plus udržala prvenstvo, nasledovala ju Doma a Dajto. Rozdiel medzi Plus a Dajto sa scvrkol na 6 desatín.

Čítať viac...
Nahor