Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Rozboril s druhým najlepším ratingom jesene, Superstar sa zasekla pod tridsiatkou!

Spevácka šou zaznamenala už pred dvomi týždňami pokles, po druhý raz spadla pod tridsať podielov.

PIATOK: Joj zvrátila piatkové trápenie, Moja mama špeciál s Bučkovcami uspela! Búrlivé víno prepadlo

SOBOTA: Markíza v sobotu pohorela: Duel Farmy podpriemerný, Joj lídrom! Dvojičky v repríze vyššie než ich premiéra
Výsledky za piatok a sobotu sú bez započítania archívnej sledovanosti.

NEDEĽA: Súboj v nedeľnom prime-time sa po mimoriadnej minulotýždňovej spovedi Adriany Kmotríkovej vracia do štandardu. Ešte aj ostatnú nedeľu bola moderátorka spravodajstva Joj súčasťou relácie o plnení snov, V siedmom nebi sa možno aj vďaka nej dostalo po započítaní archívnej sledovanosti na druhý najlepší rating roka 8,6 % s podielom 21,8 %. Televíziám už začína rásť počet divákov vďaka zhoršujúcemu sa počasiu.

Superstar sa po dvoch týždňoch, v ktorých zaznamenala pokles, vrátila nad 11 ratingov. Posledný kastingový diel Superstar sledovalo 11,2 % divákov, podiel sa zastavil na 28,6 %. Pre spevácku šou ide o druhý najhorší podiel od štartu série, horšie na tom bola len vplyvom silného Siedmeho neba pred týždňom.

V univerzálnej skupine 12+, na ktorú televízie v prípade úspechu rady upozorňujú, bolo lídrom Siedme nebo s náskokom takmer 100-tisíc divákov, v celkovom počte ho malo sledovať takmer 590-tisíc Slovákov.

RTVS klesá seriál Doktor Martin, ktorý má, ako už oznámila televízia, pokračovať aj s druhou sériou. Tvorcovia boli na výrobu nových dielov v prípade úspechu seriálu pripravení. Výkonnosť Doktora Martina klesla dokonca aj v porovnaní s minulým týždňom, v 12 – 54 zaznamenal prepad z 9 – 10 podielov na 7,4 %, v cieľovke RTVS 12+ sledovalo seriál 5,1 % divákov s podielom 10 %.

Z menších staníc sa významne darilo Plus, ktorej snímka John Carter dosiahla až tri ratingy s podielom tesne nad 8 %. Hlavný film Dajto Príkaz na popravu šiel nad 4 %, Zámena manželiek na Doma uhrala len pod 3 %. CSI New York na Wau dosiahla podiely pod 3 a rovné 3 %.

Podvečer bola lídrom reprízová Horná Dolná s podielom takmer 27 %. Ratingovo uhrala okolo 7 %, na jar v rovnakom čase dokázala dosahovať aj deviatky. Premiérové Nové bývanie uhralo podiel pod 20 % s vyše piatimi ratingami. Markíza si po dlhšom čase polepšila so správami, keď sa Televízne noviny stali najsledovanejším programom dňa a podielovo šli nad 33 %. Noviny Joj tentoraz zaostali o približne dva a pol ratingu, podielovo mali slabší deň s hodnotou pod 25 %. Vďaka tomuto rozdielu si TNky vybojovali späť pozíciu najsledovanejšieho spravodajstva na Slovensku v celom minulom týždni.

Čítať viac...
Nahor