Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Rozboril po prvý raz víťazom večera, Joj lídrom aj v sobotu

Sila filmov Markízy opadá, Rozboril však taktiež s poklesom. Sledovanosť od piatku až do nedele.

Už od budúceho týždňa bude Markíza sústrediť svoje najväčšie filmové tituly výlučne na nedeľu, kedy doteraz úspešne bojovala proti jej bývalej tvári, Vilovi Rozborilovi. Filmový výber jej však ostatnú nedeľu priveľmi nevyšiel, keď dovolila po prvý raz relácii o plnení snov stať sa lídrom.

PIATOK: Po dlhšom čase sa z piatkového výkonu mohla tešiť televízna dvojka. Filmom Hitman pritiahla divákov, keď v podieli siahala podľa našich informácií na hodnotu 18 %. Markíza predposledný raz uviedla v piatok duel Farmy, tento raz skončil s podielom nad 27 %. Superhrdinovia sa na Jednotke pomaly blížia k priemeru stanice, v 12+ % uhrali podiel okolo 9 % a v 12 – 54 to bolo 8 %. Milujem Slovensko už tradične prinieslo viac než dvojnásobný výkon, keď v 12+ atakoval 19-tku a u mladších divákov dosiahla šou podiel 17,5 %.

SOBOTA: Druhú sobotu po sebe sa podarilo Joj zvíťaziť s filmovou ponukou. Film Mission: Impossible 4 napriek silnej kampane neuspel a uhral Markíze len podpriemerných 20,4 %. Špeciálna jednotka na Joj vyhrala s podielom 23 %. Pošta pre teba zas bola víťazom v 12+, kde zahrala veľmi slušných 22,3 % a ratingovo sa zaradila medzi top 3 najsledovanejšie programy dňa.

Stratu Markízy čiastočne dorovnávala tradične silná Doma, ktorej Angelika a sultán sa prehupla cez 6 %. NCIS na Dajto zahralo klasicky v rozmedzí 3,5 – 4 %, Mocný Joe Young na Plus prekročil 4 %.

NEDEĽA: V siedmom nebi napriek premiérovému víťazstvu nezaznamenalo rekordný výsledok. V ratingu relácia tesne podliezla 10 % a v podieli získala cez 25 %. Stále platí, že šou má rovnako veľkú silu aj u divákov nad 55 rokov, tento raz podľa našich informácií reláciu sledovalo takmer 640-tis. divákov (starších ako 12 rokov). Markíza v tom čase konkurovala snímkou Pompeje, pričom na Rozborila stratila len desatinu ratingu. V podieli to znamenalo výkon pod 25 %.

Joj môže veľmi tešiť výkon Hitmana. Ten jej zafungoval nielen v piatok ale aj v nedeľnej repríze na Plus, kde získal podiel 8,5 %. Lepšie oproti predchádzajúcim týždňom sa darilo aj Uragánu na Dajto, ktorý sa hýbal okolo 4 %, Doma s filmom Zakázaný tanec siahala na 5 %.

Čítať viac...
Nahor