Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Rozboril opäť porazil film Markízy, v 12+ zdolal aj futbal

Kvalifikačný zápas Slovenska tento raz viac ubral Markíze, ktorá v nedele cieli s filmami na mužov. V nedeľu odštartoval aj 15 minút. kuchár.

SOBOTA: Ešte deň pred tým sa však po dvojtýždennej pauze dostala na čelo večernej sledovanosti opäť Markíza. Kým predchádzajúce dve soboty ju s filmom porazila konkurenčná Joj, tento raz komerčná dvojka so snímkou Rýchli a zbesilí 4 uhrala podiel len pod 17 %. Mohutne promovaný Amazing Spider-Man na Markíze zvládol pokoriť métu 27 %. Na Jednotke uspela ako Pošta pre teba tak Pravdivé príbehy Katky Brychtovej (takmer 20 a nad 19 % v 12+), v rovnakej cieľovke už úspech predchádzajúcej dvojičky nezopakovala Marcinova talkshow, keď Neskoro večer dosiahla podiel nad 12 %.

Menšie stanice predviedli štandard, Inga Lindströmová a jej Čierna labuť na Dome zahrala pod 6 %, Zamilovaný profesor na Plus sa blížil k 5-tim percentám a kriminálky NCIS na Dajto sa hýbali v rozmedzí 3 – 4 %.

PIATOK: Farma s novým rekordom!

NEDEĽA: V posledný deň týždňa potešil televíziu z Koliby Vilo Rozboril. Jeho Siedme nebo zahralo nadpriemerný rating 10,5 %, pričom v podieli to znamenalo výkon 25,6 %. RED 2 na Markíze muselo rátať s úbytkom futbaluchtivých divákov, nakoniec neprepadol s výkonmi 9,8 % ratingu a podielom 23,9 %.

Samotný víťazný kvalifikačný zápas Slovenska proti Bielorusku sledovalo (12+) v prvom polčase 571-tis. Slovákov (podiel 23,5 %) a v druhom polčase 607-tis. divákov (27,2 %). Kým druhý polčas v 12 – 54 predbehol Siedme nebo o pár tisíc divákov (podiel nad 28 %), v 12+ zvíťazil Rozboril s počtom divákov 671-tis.

Najsledovanejším programom nedele sa však stali Televízne noviny, ktoré zvíťazili v oboch cieľovkách, v 12 – 54 uhrali podiel 37,5 %, v 12+ dosiahli počet divákov nad 770-tis. Darilo sa aj Veľkým Novinám s podielom nad 27 % (12 – 54), v celkovom počte divákov starších ako 12 rokov prekročili hranicu 650-tis.

V nedeľu odštartovala aj nová kuchárska šou Joj, 15 minút. kuchár. Relácia o varení s Gabom Kocákom, ktorého recepty bude bežná Slovač vyhľadávať len ťažko, dosiahla pri svojej premiére uspokojivý podiel 16,9 %. Nasledujúce Nové bývanie získalo podiel takmer 24 %, prvý premiérový diel v sobotu však relácii vôbec nevyšiel a nadviazal na slabé výkony predchádzajúcich programov s výkonom pod 10 %.

Spomeňme ešte menšie stanice. Napriek akčnému titulu najviac uspela Plus s filmom Vojak a podielom nad 4 %, Vášnivý tanec na Dome získal rovné 4 % a Uragán na Dajto sa s prvou časťou k tejto hranici blížil, druhá časť už padla pod 3 %.

Čítať viac...
Nahor