Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Revolúcia odštartovala vysoko, Farma 5 s ďalším rekordom!

Markíze štart do nového týždňa vyšiel na výbornú. Aktualizácia.

Televízny líder včera odštartoval akvizičnú novinku Revolúcia, ku ktorému pripravil aj veľkú kampaň. Televízia sa tak rozhodla využiť potenciál, ktorý prináša nábeh Farmy a nedovoliť divákom, ktorí sa nerozhodnú po Farme pre teplú posteľ, prepnúť na iný kanál. Markíze s prvou časťou Revolúcie zámer vyšiel, keď seriál získal podiel nad 30 % a v ratingu sa blížil na 5 %.

Aktualizácia: Okrem silného proma dostala novinka aj najsilnejší nábeh, aký si mohla priať, keď Farma dosiahla svoj rekord s vydaním po Búrlivom víne a celkovo druhý najlepší výsledok série s ratingom 10 % a podielom 35,5 %. Vyššiu sledovanosť dosiahla len ostatný piatok, keď sa jej rating od 20:30 dostal na úroveň 10,5 %. Reality šou priniesla v pondelok dramatický deň, čo pritiahlo divákov k obrazovkám. Takmer polovica z nich ostala sledovať aj nočný seriál. Búrlivé víno sa stalo najsledovanejším programom dňa, keď ako jediné prekročilo rating 11 % a v podieli prekročil 30-percentnú hranicu.

Vysoké výkony Markízy nedávali šancu konkurenčnej Joj na veľké úspechy. Staničný nadpriemer uhral len Panelák s ratingom pod 7 % a podielom nad 18 %, ďalší program – Vikingovia a Hannibal, podľa našich informácií už spadol pod 10 %. Naopak, darilo sa menšej Dajto, ktorá s oboma filmami – Bad Boys aj Anakonda, atakovala bezmála 8 % hranicu. Doma si môže pochvaľovať výkony Ferihy, v pondelok telenovela dosiahla podiely pod 7 a celých 10 %. Kriminálky CSI na Plus uhrali svoj štandard s podielmi pod 5 a nad 6 %. Najsledovanejším programom bol však opäť sitkom Hoď svišťom s podielom nad 7 %. Seriál ale tento týždeň ide naposledy.

Čítať viac...
Nahor