Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Reflex špeciál neuspel ani v novom čase! Potopil aj Televízne noviny

Magazín, ktorý mal byť liekom na slabší nedeľný access, potápa aj ďalší slot televízie.

Reflex špeciál sa, pravdepodobne, dočká čoskoro konca. Magazínu sa nedarilo ako v pôvodnom nedeľnom podvečere, tak neuspel ani s prvým vydaním v piatkovom accesse. Štvrté vydanie Reflexu špeciál si podľa našich informácií pozrelo 5,1 % divákov, čo mu prinieslo podiel iba 18,8 %. Horná Dolná, ktorej absencia nahnevala divákov, zvykla dosahovať ratingy nad osmičkou. Reflexu pri tom po programovej zmene patrí v piatky až hodinu a pol dlhý slot. Ani jeho klasická súčasť od 17:30 však neoslnila, keď tradičný Reflex dosiahol podiel len 19,4 %.

Súdna sieň sa napriek voľnejšiemu priestoru neutrhla, uhrala rating 4,3 % a podiel 16 %. Reflex špeciál tak bol po prvý raz lídrom. Magazín však svojej televízii priniesol pokles v ďalšom okne, pričom utrpelo aj hlavné spravodajstvo. Televízne noviny zvyknuté na podiely okolo 35-ky klesli k hodnote 30,3 %, Noviny TV JOJ uhrali share 27,8 %, Krimi 25,6 %. Markíze zatiaľ nepomohol ani návrat časomiery do brejku medzi hlavnými a športovými správami, ktorou chce zabrániť k odlivu divákov po Televíznych novinách smerom k televíznej dvojke. Joj Novinami prekryla celé Športové noviny Markízy, ktoré s podielom 24,3 % zaostali za Športom Joj a jeho výkonom 26,6 %.

Večer sa už žiadne prekvapenia nekonali. Jasným lídrom sa stala Markíza s Harrym Potterom a druhou časťou Darov smrti s podielom 27 %. Milujem Slovensko dosiahlo tradične na pozíciu jednotky v 12+, kde sa jeho podiel vyšplhal na 25,8 %. V komerčnej cieľovke to bolo 21,1 %. Na Joj vyvrcholila s druhou sériou krimi akvizícia Profesionál, ani vo finále neoslnila s podielmi 11,7 a 12,9 %.

Z menších staníc bola večer jasným lídrom Plus, komédia Dievča na stráženie dosiahla silný podiel 8,3 %. Dajto so snímkou Silverado uhralo share 4,6 %, Doma s filmom Sedem životov 4,4 %.

Čítať viac...
Nahor