Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Prvé semifinále Eura jasne dominovalo, Joj nevychádza náhrada za Moju mamu!

Večerné filmy televízií už skončili v podpriemere.

Futbalové EURO 2016 sa v stredu jednoznačne stalo najsledovanejšou udalosťou dňa. Oba polčasy prvého semifinále medzi víťazným Portugalskom a Walesom boli jasným lídrom, keď v komerčnej cieľovke uhrali podiely až takmer 28 a vyše 33 %. Jednotka sa vďaka tomu stala druhou najsledovanejšou stanicou v prime-time. Ratingovo šiel futbal na 9 a pod 10 %, pre porovnanie celodenne tretí najsledovanejší program dňa, Najlepšie počasie, mal rating pod sedem percent.

Večer už vďaka Euru neostalo televíziám toľko voľnosti ako v utorok. Pocítil to hneď Tutanchamon, ktorého druhá časť klesla pod 19 %, animovaný film Prechádzky s dinosaurami na Joj šiel pod 13 %. Na menších Zabijaci Dajto sa dostali cez 5 %, Tsunami na Plus túto hranicu atakovalo. Dr. House na Doma šiel pod 4 %, Velvet atakoval 5 a prehupol sa cez 6 %. Kriminálky CSI na Wau tentokrát podliezli dvojku a následne uhrali 2,5 %.

V stredu sa opäť obrátila situácia podvečer. Do podpriemeru spadla Joj, ktorej letná náhrada za Moja mama varí lepšie ako tvoja na prvý raz neuspela. Premiérové Áno, šéfe sa dostalo len na 11 %, kým Susedské prípady sa vyšvihli na takmer 25 %. Pomohlo to Televíznym novinám, ktoré nezopakovali utorňajší neúspech, stúpli s podielom nad 31 %, Noviny atakovali 24 %.

Čítať viac...
Nahor