Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Prvé futbalové semifinále prevalcovalo Brazíliu aj komerčné stanice

Šokujúce prvé semifinále medzi domácou Brazíliou a Nemeckom zaskočilo aj Slovákov, koľko divákov si však počkalo na konečný rezultát historickej potupy Brazílie na Majstrovstvách sveta?

Divoké prvé semifinále MS vo futbale napriek rozhodnutému zápasu už po tridsiatich minútach divákov lákalo. Byť súčasťou historickej futbalovej senzácie neodolali státisíce Slovákov. Prvý rozhodujúci polčas duelu sledovalo priemerne podľa našich informácií 504-tis. divákov pri podieli takmer 30 %, pričom druhý polčas sledovalo priemerne 438-tis. Slovákov, čo už znamenalo podiel blízky 40 % (12+). Druhý polčas v 12 – 54 na štyridsiatku dosiahol, čo znamenalo katastrofálne výsledky pre komerčné stanice.

Joj bola po ôsmej lídrom na trhu so seriálom Knight Rider, ktorý získal podiel nad 18 %, kým Extrémne premeny Markízy padali pod úroveň 16 %. V 12+ bola lídrom Jednotka s letným špeciálom Nikto nie je dokonalý a podielom 19 %. Vtierka Castle už na konkurenčné chudnutie Markízy nestačila, keď spadla k blízkosti 12 % a Extrémne premeny v druhej časti vystúpali nad 21 percent. Nasledujúce akvizičné krimi seriály na oboch staniciach hlboko prepadli na úrovni 10 – 13 %.

Poobede naďalej výrazne ovplyvňuje sledovanosť Tour de France, keď v utorok dosiahla na Dvojke priemerný podiel takmer 21 % (12+). Doma počas štvrtej etapy najslávnejších cyklistických pretekov po prvý raz prebrala Druhý dych od svojej veľkej sestry, pre menšiu stanicu bol výkon seriálu s hodnotou 7 % nadpriemerný. Premiérové Rodinné prípady o 18-tej zaznamenali oproti pondelku mierny nárast, keď sa prehupli cez 18% hranicu, Súdna sieň atakovala 19-tku.

Čítať viac...
Nahor