Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Prvé finále X Factoru lídra z Jojky neurobilo, v Česku šou dostala K.O.

Konkurencia hokejového zápasu Švédsko – Česko X Factoru rozhodne nepomohla. Kým na Slovensku šou udržala staničný nadpriemer, v Česku dostala čisté K.O. Nova si, naopak, sťažovať nemohla.

Finálová fáza speváckej šou Joj a Primy, X Factor, prišla v najmenej vhodnú dobu, keď sa celá, až do svojho finále, prekrýva s hokejovými Majstrovstvami sveta. Nedeľné živé prenosy sú väčším problémom pre českú Primu, keď aj na budúcu nedeľu sa bude finálový prenos prekrývať so zápasom českej reprezentácie. Konkurencia hokeja definitívne spevácku šou v Česku pochovala, keď prvé finále sledovalo iba 268-tis. divákov, čo predstavovalo podiel 6 % (v 15+, u mladých 15-54 7 %). Jediné pozitívum, ktoré šou zaznamenala, bola stabilná divácka základňa ako počas finálového večera tak rozhodnutia, ktoré sledovalo 240-tis. divákov a podiel vzrástol na 11 %. Hokejový duel Česka so Švédskom si nenechalo ujsť takmer 1,4 mil. divákov, nedeľný seriálový hit Novy, Doktoři z Počátků, si z hokeja nič nerobil,  sledovalo ho vyše 1,3 mil divákov.

Na Slovensku si napriek atraktívnemu hokejovému zápasu zachoval X Factor z pohľadu priemeru Joj slušné čísla, no v rámci svojej histórie opäť padal k spodnej hranici. Prvý živý prenos sledovalo podľa našich informácií 8,4 % divákov a dosiahol podiel 21,2 %. Lúpež po taliansky na Markíze si vybralo vyše 26 % divákov. V 12+ však bola sledovanosť Joj a Markízy vyrovnaná, X Factor sledovalo vyše 420-tis. divákov a film vyše 430-tis. divákov. Na Rozhodnutie X Factoru si počkalo 270-tis. divákov (12+), v 12-54 dosiahlo podiel okolo 24 %. Zápas Česka so Švédskom stupňoval svoju atraktívnosť až ku samostatným nájazdom, vďaka ktorým záverečnú tretiu časť zápasu sledovalo priemerne vyše 360-tis. divákov (12+).

Dvojka sa vďaka hokejovej nedeli stala celodennej treťou najsledovanejšou stanicou, pričom najviac divákov okrem Markízy s Joj ubrala najmä mužsky profilovanej Pluske. Tú predbehla okrem štvrtej Jednotky aj piata Doma a šieste Dajto.

Čítať viac...
Nahor