Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Premiéra Veľký zázrak lídrom, menšie stanice potrápil dokument na Dvojke!

Klasika Jednotky najviac ovplyvnila Joj, ktorej komédia vyskočila až po Svákovi Raganovi.

Sváko Ragan aj s treťou časťou vysoko uspel. Aj keď si ju pozrelo z trojice dielov najmenej divákov, dokázal sa opäť dostať cez hranicu 500-tisíc v univerzálnej cieľovke, pričom podiel sa dostal na hodnotu 22,7 %. Aj v komerčnej cieľovke bola klasika vysoko s podielom 20,6 %.

Po prvýkrát ale nebol Sváko Ragan lídrom v 12 – 54. Predbehla ho silno promovaná premiéra Markízy Veľký zázrak, ktorá sa dostal na prime-time priemer lídra s podielom takmer 24 %. Koho Sváko Ragan ovplyvnil, bola Joj, keď jej komédiu Plán hry značne zatlačil, do nadpriemeru sa dostala až po jeho skončení. Priemerne uhrala share tesne nad 17 %.

Medzi menšími bola večer netradične po Profesionáloch na Plus s podielom 6 % vpredu Dvojka, ktorej vyskočil dokument o živote Agnethy Faltskogovej, členky skupiny ABBA. V komerčnej cieľovke uhral podiel až pod 7 %, v 12+ šiel cez sedmičku. S ďalším programom boli menšie stanice častokrát priemerné až podpriemerné. Mentalista na Doma šiel pod 4 %, film Princezná so smaragdom sa dostal cez štvorku.  Nobelov testament na Plus uhral cez 3 %, Fízli do zálohy na Dajto prekročili túto hranicu len tesne. Krimi na Wau Vtierka Castle a CSI Miami šli pod a cez 3 %.

Podvečer vyskočila Markíza s klasikou Jak vytrhnout velrybě stoličku s podielom 27,5 %, Popoluška v Monte Carle na Joj sa dostala len na 13,5 %. Televízne noviny napriek silnejšiemu nábehu potvrdzujú medziročný značný pokles sledovanosti, keď uhrali cez 29 %, Noviny atakovali 24 %.

Čítať viac...
Nahor