Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Premiéra Colette úspešná, Tajné životy s novým vysokým rekordom!

Nedeľný seriál RTVS dosiahol nový rekord, na čele však bola v nedeľu Joj.

PIATOK: Ostatný piatok dala RTVS na jeden týždeň pauzu zábavnej šou Milujem Slovensko, aby v jednom z jej najsledovanejších slotov odvysielala premiéru vojnovej česko-slovenskej snímky Colette. Možno aj vďaka tomuto kroku si premiéru filmu našlo viac divákov, keď v komerčnej cieľovke dosiahla nadpriemerný podiel 13 %, čo je viac, než Jednotka získala napríklad aj s nedeľnými rekordnými Tajnými životmi. V 12+ atakovala snímka 14 %.

Napriek úspechu premiéry bolo konkurenčné prostredie volnejšie, keď pred týždňom Milujem Slovensko atakovalo v 12 – 54 pozíciu lídra. Mierne sa dvihol Profesionál na Joj s podielmi pod 15 %, Harry Potter s Ohnivou čašou uhral svoje s podielom nad 25 %. Z menších staníc uspela najmä Doma a filmom V8šnivý tanec s podielom 6,5 %, Wall Street: Peniaze nikdy nespia na Plus prekročili štyri percentá, rovnako aj Škola hada na Dajto.

SOBOTA: V sobotu sa do jasného vedenia s večerným programom dostala Markíza. Komédia Dospeláci sa blížila k jedenástim ratingom a v podieli prekročila 29 %. Joj s filmom Na odstrel zaostala výraznejšie a uhrala podiel nad 15 %. Zdvihnúť sa dokázali Nečakané stretnutia, ktoré v 12+ zaznamenali výraznejší podiel nad 17 %, dvihli sa aj v 12 – 54 s podielom nad 8 %. Pravdivé príbehy v 12+ atakovali sedemnástku, Neskoro večer zas podiel dvanásť percent.

V prvý víkendový deň bola z menších staníc večer na vrchole Plus, najnovší Profesionáli s dvoma dielmi dosiahli podiely pod 6 a nad 5 %. Doma s Letom s vôňou lásky uhrala štyri percentá, Dajto s tradičným NCIS sa hýbalo okolo troch percent.

NEDEĽA: Na záver víkendu veľký úspech zaznamenal seriál RTVS Tajné životy. Dokázal totiž prekonať aj doterajší rekord a jeho novým maximom je hodnota 11 ratingov, čo predstavuje 512-tisíc divákov. Seriál tak oproti rekordu s druhou časťou získal ďalších vyše desaťtisíc divákov a najmä pokoril hranicu 500-tisíc, čo sa napríklad Kolonáde nepodarilo. Podielovo dosiahla piata epizóda hodnotu 21,2 %, v 12 – 54 to bolo 12,3 %.

Lídrom počas večera v komerčnej cieľovke bola Joj s komédiou Ošetrovateľ. Jej rating prekročil deväť percent a podiel sa blížil k 23 %. Sherlock Holmes a jeho Hra tieňov na Markíze mierne zaostala s ratingom pod deviatimi percentami ale už s lepším podielom nad 23 %, ktorý film získal vďaka dlhšej stopáži.

Z menších staníc bola najvyššie opäť Joj, vojnový film Za nepriateľskou líniou 3 získal podiel pod 7 %, Zámena manželiek na Dome atakovala štyri percentá, Lasko na Dajto sa hýbal okolo a nad štyrmi percentami.

Čítať viac...
Nahor