Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Prehra s Fínmi na milión nedosiahla, trhla však hranicu 70 %!

Slováci, zdá sa, cez víkend ešte výraznejšie vyšli do podnikov odkiaľ fandia slovenským hokejistom.

Štvrťfinále sa slovenskej reprezentácii čoraz viac vzďaluje a s ním aj miliónová hranica hokeja. Duel Slovenska s Fínskom však napriek nedosiahnutiu ani s jednou tretinou na miliónovú sledovanosť dokázala v 12 – 54 dosiahnuť vysokú hranicu 70 % podielu, čo potvrdilo neutíchajúci záujem mladšej cieľovky o hokejové zápasy. Celkovo však bolo divákov pri obrazovke menej, čo mohlo spôsobiť výraznejšie sledovanie zápasov z podnikov, ale aj zníženie pozornosti fanúšikov o hokej po prehre s Nórmi.

Nakoľko sa zápas Slovákov vysielal v sobotu popoludní, komerčné stanice mohli večer zviesť boj v štandardnejšom konkurenčnom prostredí. Prehra našich hokejistov znechutila časť divákov, čo spôsobilo menší záujem o večerný duel Švédska so Švajčiarmi, ktorý sa hýbal len v rozmedzí nad 8 až do 10,5 podielu (12 – 54). Lídrom bola Markíza s premiérovou Divergenciou a ratingom okolo 8 % s podielom takmer 26 %. Joj však zaostala iba o málo, keď s reprízovou komédiou Návrh dosiahla rating okolo 7 % a podiel pod 22 %. Divergencii pomohla k lepšiemu podielu dlhšia stopáž.

Z menších staníc bola najvyššie Plus s filmom Janko a Marienka: Lovci čarodejníc a podielom 7,5 %, Doma s romantikou Medzi nebom a zemou uhrala 6 %. Dajto vôbec nevychádza stávka na futbalové prenosy Fortuna ligy, duel Žiliny a Zlatých Moraviec dosiahol podpriemerné hodnoty okolo 2 a 1 %.

Foto: hockeyslovakia.sk

Čítať viac...
Nahor