Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Poslednú Poštu pre teba porazila sama Brychtová! Doktori najslabším počinom Markízy

Vyše dekádu aktívna Pošta pre teba sa dočkala derniéry. Predbehli ju však aj Brychtovej Pravdivé príbehy.

PIATOK: Piatkový prime-time po štvrtkovom finále Farmy už aj na Markíze obsadil film. Líder však stratu divákov nezaznamenal, keď Kocúr v čižmách ako jediný prekročil v piatok rating 10 % a stal sa tak najsledovanejším programom dňa. Podiel animovanej snímky vystúpal nad 29 %. Joj v tom čase ponúkla multireprízovú komédiu Snežné psy, ešte stále z nej dokázala niečo vyžmýkať, keď uhrala podiel nad 15 %. Výborne sa v tom čase darilo Jednotke, ktorá ponúkla romantickú snímku Láska prichádza na Vianoce. Vianočná romantika v tomto čase pôsobí na divákov ako magnet, film si vybralo bezmála 19 % divákov pri obrazovke (12+), v komerčnej cieľovke sa podiel zastavil na jedenástke. Jednotka tiež pred desiatou uviedla dokument zo zákulisia seriálovej novinky Tajné životy, podiel bol už vlažný nad 7 % (12+).

V piatok vyvrcholil aj nákladný seriál Markízy Doktori. Ani ich desiata časť nedokázala zaujať divákov, s ratingom nad 5 % a podielom nad 21 % šlo o podpriemerné čísla. Doktori sa po slabom štarte a následnom presune za desiatu hodinu pohybovali na úrovni 20-tich percent a ratingu okolo päť percent. Herci zo seriálu odsun kritizovali. Pre Markízu sa stali Doktori najslabším článkom jej jesenného programu.

Menšie stanice boli v piatok vyrovnané, Doma sa so Smotánkou blížila k siedmim percentám, film Ako prežiť Vianoce skončil pod šestkou. Pluska s Profesionálmi získala podiel 6,5 %, Záhada bermudského trojuholníka prekročila 5 %. Film Jediný na Dajto sa prehupol cez 4 %.

SOBOTA: RTVS v sobotu ukončila dlhú éru relácie, ktorú pozná celé Slovensko. Katarína Brychtová poslednýkrát uviedla reláciu Pošta pre teba, ktorú na slovenské obrazovky dostal ešte Richard Rybníček v rámci nového začiatku vtedajšej STV. Posledné vydanie Pošty pre teba dosiahlo len vlažné výkony, podľa našich informácií v podieli uhralo 15,8 % (12+), v 12 – 54 to bolo tradične výrazne menej, tento raz menej ako osem percent. Poštu pre teba pri tom porazili aj Pravdivé príbehy s Katkou Brychtovou, ktoré sledovalo o pár desatín viac divákov, v podieli to znamenalo výkony nad 16 % (12+) a 9,5 % v 12-54. Marcinova talkshow Neskoro večer získala v univerzálnej cieľovke podiel 11 %.

Markíza a Joj si v tomto čase vymenili poradie oproti piatku. Televízna dvojka s Pirátmi Karibiku, ktorí sa ocitli v neznámych vodách, uspela, keď v podieli atakovala 23 %, Popoluška v Monte Carle na Markíze sa blížila k dvadsiatke. Romantické filmy na Dome Zlaté Vianoce 2 a Pokoj a pohoda sa hýbala okolo 6 a 7 %. Profesionáli a Sexi Santa na Plus sa hýbali okolo 5 %, NCIS na Dajto bolo podpriemerné okolo dvoch percent.

Čítať viac...
Nahor