Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť plná prekvapení: Markíza mimoriadne bez hlavných správ, komu pomohla?

Markíza včera mimoriadne neodvysielala svoje hlavné spravodajstvo o 19:00 Televízne noviny. Dôvodom mala byť závažná technická chyba, pre ktorú nebolo možné odvysielať pripravené reportáže. Televízia tak situáciu zachraňovala dvojporciou Susedov a po prvý raz vo svojej histórii tak neponúkla svoje plánované správy.

Mnohým divákom však absencia správ prekvapujúco nechýbala. Napriek tomu, že na Markíze bežali dva diely reprízových Susedov už od 17:40, v pozeraní komediálneho seriálu pokračovali aj naďalej, mimoriadne dve časti Susedov dosiahli podiel okolo 20 %. Najväčší nárast divákov zaznamenala očakávane JOJ, ktorá si oproti aktuálnemu priemernému výkonu Veľkých novín polepšila o cca 10 %, keď si jej správy zaplo približne 37 % divákov pri obrazovkách. Veľkému úspechu sa však tešili aj správy verejnoprávnej televízie Správy RTVS, ktoré oproti aktuálnym výkonom dosiahli takmer dvojnásobný podiel, v 12-54 to bolo približne 10 % a v 12+ dokonca okolo 20 %!

Markíza si v číslach nepolepšila ani večerným programom Slunce, seno, jahody, komédia dosiahla podiel iba okolo 21 %. Viac sa darilo JOJ s romantickou komédiou Prázdniny, ktorú si pozrelo cca 24 % divákov. Výborne sa však darilo aj Dajto s pokračovaním série o Pánovi prsteňov, záverečná časť „Návrat kráľa“ dosiahla podiel okolo 9 %. Plus dosiahla priaznivý výkon s dobrodružným filmom Dobrý, zlý a čudný (cca 5 %), zabodovala aj Doma s Fontánou pre Zuzanu (cca 6 %). Ak nie je uvedené inak, výsledky sú uvádzané v cieľovej skupine 12-54.

Čítať viac...
Nahor