Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Paneláku uberá Jednotka, s Búrlivým vínom však zamávať nedokáže

Ak Jednotka RTVS ponúka silnejší program, Joj to pociťuje na svojich výkonoch. V prípade Ligy majstrov však už nejde o nič nečakané.

V utorky a stredy je najväčším „nepriateľom“ Joj Jednotka. Už dlhšie televízia z Koliby sleduje, že okrem tradičného stredajšieho futbalu dokáže jej Paneláku uberať aj utorňajšia relácia Nikto nie je dokonalý. To sa potvrdilo aj tento týždeň. Panelák stratil na 7% rating pár desatín, v podieli oproti sviatočnému pondelku nerástol a uhral okolo 17 %. Búrlivé víno v tom čase netrpelo stratou divákov, získalo rating nad 11 % a podiel takmer 30 %. Nikto nie je dokonalý so Štefanom Skrúcaným a Pavlom Topoľským, ktorí hrajú v Paneláku, uhral podiely takmer 11 % (12 – 54) a vyše 14 % vo svojej cieľovke 12+.

V stredu sa musel Panelák uskromniť ešte o čosi viac, nakoľko na Jednotke úradovala Liga majstrov. Tá obsadila z podielového koláča v oboch cieľovkách okolo 11 až 13 % a tak ako aj v silnejších časoch aj teraz to najviac pocítil denný seriál Joj. Ratingovo už klesol k 6 percentám a v podieli prekročil hranicu 16 %, Búrlivé víno ustrážilo rating 11 % a tridsiatkový share.

Diváci Farmy sa však už s divákmi futbalu prekrývajú o čosi viac, keď oproti utorku reality šou stratila jeden rating. Stále sa však vôbec netrápila, keď získala podiel nad 30 %, v utorok sa dokonca blížila k 34-ke.

V stredu sa svojím dočasným slotom o 21:40 rozlúčil Jan Kraus s jeho talkshow, ktorej nepomohlo ani natáčanie na Slovensku s dvomi známymi slovenskými hosťami – Jožom Rážom a Soňou Müllerovou. Podobne ako od pondelka Vikingovia aj utorňajšia Vtierka Castle a stredajší Kraus nedokázali výrazne rásť nad podiel 11 %.

Čítať viac...
Nahor