Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Panelák stráca dych, opäť ho predbehli Rodinné prípady! Rástlo Búrlivé víno

Vo štvrtok bola radostnejšou televíziou po pol deviatej Markíza.

Aspoň také výkony, ako vo štvrtok, si predstavuje dosahovať s Búrlivým vínom a Rodinnými prípadmi Markíza. Aj keď ani zďaleka nejde o čísla, s ktorými by mohla byť spokojná, pri pohľade na aktuálny priemer seriálov ide o úspech.

Vo štvrtok podrástlo Búrlivé víno, ktoré sledovalo 9 % divákov s podielom 25,4 %. V ratingu ide o medziročný pokles o približne dve percentá, seriál však aspoň uhral podielovo priemer lídra, čo sa mu v ostatnom čase príliš nedarí. Pod priemerom už skončili Rodinné prípady s podielom 22 %, vyštverali sa však aspoň nad hraničnú dvadsiatku a aj druhý raz v tomto týždni porazili Panelák, čím nedali priestor konkurenčnej Joj na vyzdvihnutie líderskej pozície jej seriálu.

Divoké kone zaznamenali v rámci celého týždňa, paradoxne, najslabší výkon vo štvrtok, kedy zvykli mať najviac. Sledovalo ich 7,3 % divákov s podielom 20,6 %. Panelák atakoval dvadsiatku s 19,9 %. Tieto výkony končiaceho denného seriálu len potvrdzujú, že aj keď silná fanúšikovská základňa nechce jeho koniec, o značnú časť divákov seriál rokmi prišiel. Dokazuje to aj štvrtkový rating 5,4 % a v ostatnom čase aj neschopnosť výraznejšie či aspoň porážať Rodinné prípady.

Medzi menšími stanicami bolo najvyššie Dajto, snímka Príkaz na popravu sa blížila k siedmim percentám. Plus po Hoď svišťom, ktorý uhral rovnako podiel pod 7 %, nahradila Knight Ridera v akčnom seriálovom štvrtkovom okne Agentmi S.H.I.E.L.D., tí so zatiaľ reprízovými epizódami dosiahli podiely 4,7 a 5,4 %. Ako sme vás už informovali, stanica ráta do hlavnej sezóny s nasadením premiér, posilniť chce aj pondelňajší slot. Mentalista na Dome uhral podiel 4 %.

Čítať viac...
Nahor