Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť OTO 2013: Koľko divákov zaujímalo odovzdávanie televíznych cien?

Sobotný večer patril odovzdávaniu televíznych cien OTO. Anketa posledné roky zaznamenala pokles záujmu divákov, ktorý sa zastavil až minulý rok. Ktorým smerom sa ubral podiel tento rok?

Anketa Osobnosť televíznej obrazovky rozdala ocenenia pre najúspešnejších za rok 2013. Z pohľadu televízií priniesla mimoriadne vyrovnaný boj televízií, všetko o galavečere nájdete v TOMTO ČLÁNKU. V rámci sledovanosti si odovzdávanie televíznych cien pozrelo nadpriemerný počet divákov.

V 12+ Jednotku RTVS sledovalo v čase vysielania vyše trojhodinového prenosu OTO 2013 podľa našich informácií 551-tisíc divákov, čo predstavovalo podiel 28,6 %. Oproti minulému roku sledovanosť prenosu klesla v počte divákov iba minimálne, podiel na trhu bol dokonca identický (OTO 2012: 587-tis., 28,6 % v 12+). V 12-54 si galavečer pozrelo 269-tis. divákov s podielom 23,1 %.

Výkon ostatných dvoch ročníkov OTO zastavil výrazný pokles sledovanosti ankety. V roku 2012 (OTO 2011) si odovzdávanie cien pozrelo iba 464-tis. divákov čo znamenalo podiel 22,4 % (v 12+). Spomínaný ročník bol v histórii ankety celkovo z pohľadu diváckeho záujmu najslabší. OTO pri tom pravidelne od zavedenia peoplemetrového merania sledovanosti dosahoval podiely vysoko nad 30 %, prvý raz túto hranicu podliezol v roku 2011.

Joj a Markíza výnimočne proti sebe bojovali nielen na svojich staniciach, ale aj na Jednotke. Tam ich súboj skončil nerozhodne, keď si rovnako po päť sošiek odniesli dokonca všetky tri televízie spolu s RTVS. V rámci večernej sledovanosti však zviedli komerčné stanice taktiež vyrovnaný boj. Z pohľadu aktuálnych celodenných výkonov televízií však uspela iba Joj, jej silno promovaný film Manželský sľub dosiahol podiel okolo 20 % divákov. Markíza proti OTOvi nasadila film Vo štvorici po opici 2, s výkonom okolo 21 % neohúril.

Z menších staníc uspela iba Pluska, film Fantastická štvorka a Silver Surfer uhral share okolo 6 %. Doma dosiahla priemerný podiel okolo 4 % s romantickým filmom Láska, deti a veľké srdce: Rodinné šťastie, vlažný bol výkon Dajto a kriminálky NCIS s podielmi pod 3 a 4 %.

Čítať viac...
Nahor