Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Špeciály o Bartošovej sledovali na Slovensku aj v Česku milióny divákov

Komerčné stanice zaradili do štruktúry mimoriadne relácie o tragickom úmrtí Ivety Bartošovej. Televíziám priniesli očakávaný nadpriemer.

Markíza aj Joj odvysielali ako popoludní tak podvečer špeciálne relácie o Ivete Bartošovej. Obe stanice venovali Bartošovej svoje magazíny. Joj medzi sebou prehodila Noviny o 17 a Topstar, pričom popoludňajšie spravodajstvo vysielané už od 16:20 uprednostnilo takmer 23 % divákov. Topstar Extra o Bartošovej si našlo ešte viac divákov, keď dosiahol podiel takmer 31 %. Markíza v tom čase štartovala svoje Prvé Televízne noviny, ktoré dosiahli obdobný podiel pod 31 %. Úmrtiu Bartošovej sa špeciálne venoval aj publicistický magazín Reflex, ten dosiahol najvyšší podiel spomedzi všetkých mimoriadnych relácií takmer 36 %.

Pred večernými špeciálmi televízia odvysielali svoj klasický program. Markíza vyhrala s Búrlivým vínom, do ktorého zaradila až tri brejky. Sledovalo ho priemerne viac ako 28 % divákov. Panelák dosiahol svoj štandardný tohtoročný výsledok na úrovni 19 %, potrápila ho aj konkurencia Nikto nie je dokonalý na Jednotke s výkonom okolo 12 %.

Trojporcia brejkov v Búrlivom víne dovolila Markíze odvysielať Mimoriadnu reláciu o Bartošovej s jedným brejkom, špeciál sledovalo okolo 30 % divákov. Joj v tom čase vysielala Slovensko naživo s podielom okolo 19 %, následný dokument Pravdivý príbeh Ivety Bartošovej sledovalo okolo 24 % divákov. Reláciu na Markíze a Joj po 21:30 spoločne sledovalo okolo 1 mil. divákov (12+).

Špeciálne relácie vysielali aj české stanice, najsledovanejšou sa stala relácia Prásk – Iveta Bartošová, ktorú vysielala aj Markíza avšak s tým, že sa snažila vyhnúť tejto značke. Mimoriadnu reláciu sledovalo vyše 1,4 milióna Čechov (45 % v 15+). Prima odvysielala  špeciál TOP STAR: Iveta Bartošová, ktorý sledovalo okolo 550-tis. divákov (13 %). Barrandov zaradil dokument, ktorý od neho prebrala aj Joj, Pravdivý príbeh Ivety Bartošovej, sledovalo ho okolo 200-tis divákov pri podieli 5 %.

Čítať viac...
Nahor