Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Neúspešná Kukučka došla do predčasného finále! Podvečerné trápenie ukončili Rodinné prípady (sledovanosť)

Dva podvečerné jesenné neúspechy Markízy v piatok spoločne skončili.

Veľká investícia lídra pre túto jeseň Kukučka ponúkla svoje predčasné finále. Nedočkala sa ho na hlavnej stanici ale na menšej Doma, ktorá v piatok 27. novembra odvysielala posledné dve epizódy seriálu. Obe dosiahli pre stanicu vysoký nadpriemer, keď prvá časť mala uhrať share 9,8 % a finále seriálu 12,7 % bez započítania oneskorenej sledovanosti. Z pohľadu ratingu, ktorý sa pohyboval nad 1 a 2 percentami ide o veľmi slabé výkony pre tak nákladný seriál, ktorý mal ambíciu útočiť minimálne na okolie 7 ratingov.

Ani náhrada za Kukučku, Rodinné prípady, Markíze zlepšenie v accesse nepriniesli, práve naopak. Dá sa predpokladať, že by presunutý seriál dosahoval lepšie výsledky ako séria skutočných príbehov. Tá šla v piatok o 18-tej nateraz naposledy, rozlúčila sa slabým podielom pod 16 %. Od najbližšieho pondelka ju vystrieda nová séria Susedské prípady, o dva týždne na to príde kuchárska novinka Majster pekár. Moja mama varí lepšie ako tvoja sa v piatok dostala tesne nad 22 %, Televízne noviny držia sezónny prepad, uhrali cez 28 %. Noviny zažívajú v posledné dni slabšie obdobie, dostali sa cez 24 %.

S hlavným piatkovým programom bola už tradične vpredu Jednotka, ktorej Milujem Slovensko bolo opäť u mladých lídrom trhu, v podieli podliezlo 23 %. Prvá Farma sa dostala na share 20,5 %, Duel už tradične vysoko vyskočil, dosiahol podiel pod 34 %. Joj tento piatok neuspela s filmovou ponukou, Príbehy na dobrú noc dosiahli podpriemerný podiel 11,5 %. Televízia sa tak vrátila na výkony posledných špeciálov Mojej mamy vysielaných v piatky. Po započítaní oneskorenej sledovanosti dosiahla Jednotka vďaka Milujem Slovensko dokonca pozíciu tesnej trhovej dvojky v prime-time.

Z menších staníc Mission: Impossible 2 na Dajto šlo pod 6 %, Smotánka na Doma uhrala menej než 4 %, komédia Jeho foter, to je lotor! už šla nad päťku. X Factor na Plus rozdelený na hlavný prenos a Rozhodnutie dosiahol podiely 4 a 5,5 %. Wau s oboma časťami kriminálky Life: Najbohatší policajt atakovala 2 %.

Čítať viac...
Nahor