Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Nečakané stretnutia zaostali za Poštou! Stanice Joj v sobotu s úspechmi

Televízii z Koliby celkovo sobota vyšla, Joj s večerným filmom predbehla Markízu, Pluska bola najsilnejšia z menších staníc, Wauka v prime-time predbehla Domu aj Dajto.

Po Tajných životoch RTVS v sobotu odprezentovala aj ďalšiu novinku, outdoorovú verziu Pošty pre teba, reláciu Nečakané stretnutia (viac o projekte). Jej štart zaostal za výkonmi dlhoročnej Pošty, ktorá aj v ostatnom najslabšom období dokázala dosahovať lepšie výkony, dokonca aj u mladých, kde majú Nečakané stretnutia zlepšiť postavenie Jednotky. Úvodná časť relácie dosiahla v 12+ podiel 16 % a v komerčnej cieľovke len 6,5 %. V 12 – 54 to síce stačilo na denný priemer Jednotky (v sobotu okolo 6 %), no ide o pokles, keď sa Pošta pre teba zvykla hýbať okolo úrovne 9 %.

Úspešný deň majú za sebou stanice Joj. Počas dňa ešte hlavný kanál výkonmi neoslnil, uspela len predpoludňajšia repríza Vtáčieho úletu s podielom okolo 21 %. Ani Markíza počas dňa nebodovala, najsledovanejší bol podvečerný film Osobný strážca, podielovo to však stačilo len nad 20 %. Úspech Joj prišiel večer, keď dokázala tesne zvíťazil so snímkou Denník princeznej 2 a podielom takmer 20 %. Najsilnejšie puto Markízy atakovalo 19 %. Rozdiel v ratingu mal predstavovať takmer pol percenta.

Vysoko v sobotu vyskočili menšie stanice Joj. Pluska bola najsilnejšia medzi menšími stanicami, počas dňa dosahovala podiely okolo 5 až do 10 %, pričom s večerným filmom Útok na Spojené štáty atakovala 8 % a získala postavenie trojky na trhu. Doma počas dňa dosahovala len podpriemerné a priemerné výkony s podielmi od 2 do 5 %, výraznejšie uspela až v neskorý večer s filmom Korenie lásky a podielom pod 8 %. Jej hlavný večerný film Šťastný nový rok dosiahol podiel len nad 3 % a predbehla ju aj Wau, ktorej sa darí s reprízami Kameňáku, tretia časť v sobotu dosiahla podiel pod 5 %. Wauka porazila v prime-time Domu aj Dajto, mužskej stanici nevyšlo pásmo kriminálok NCIS, skončili s podielmi nad tromi percentami. Mužská stanica skončila celodenne za Domou a Plus.

Čítať viac...
Nahor