Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Návrat hokeja oslabil celodenne najmä Joj, s poklesom aj Búrlivé víno

Celodenne sa štvrťfinálové súboje hokejových majstrovstiev podpísali najmä na výkone komerčnej dvojky, darilo sa však Plus, ktorá predbehla Domu aj Dajto.

RTVS odvysielala v priamom prenose všetky štyri štvrťfinálové zápasy hokejových MS sveta. Návrat hokeja vytlačil Dvojku späť na pozíciu celodennej trojky, keď získala 7,7 %. Najviac divákov sledovalo duel Bieloruska so Švédskom, ku ktorému sa Dvojka dostala po skončení predchádzajúceho duelu Fínov s Kanadou, pričom kompletnú tretiu tretinu sledovalo 17 % divákov pri obrazovke (15-54). Tá sa celá prekrývala s neskorším hlavným programom komerčných staníc, pričom bola lídrom na trhu. Druhá skončila Joj, ktorá zaostala s Profesionálmi o približne 10-tis. divákov, podielom sa udržala nad hranicou 17 %. Až tretie skončili Rodinné prípady Markízy, ktoré za Profesionálmi zaostali o 7-tis. divákov (12-54), získali však taktiež podiel 17 %. Seriály Markízy a Joj mierne rástli po skončení zápasu po 22:10.

Súboj hlavných večerných programov patril opäť pre Búrlivé víno, ktoré však tento raz už nedokázalo udržať rating nad 10 %. Aj najsledovanejší seriál pocítil vplyv hokeja a teplého počasia, keď klesol o približne rating oproti bežným výkonom s podielom na trhu 29 %. Panelák v tom čase taktiež podliezol svoje štandardné ratingy okolo 7 %, podielovo však udržal priemer s hodnotou 20 %.

Úspešný deň prežila Pluska, ktorej sa podarilo prvý raz v tomto týždni celodenne predčiť oba menšie kanály Markízy. Hitom stanice sa stal večerný seriál Hawai 5.0, ktorý včera sledovalo až 9 % divákov pri obrazovke, opäť sa darilo Profesionálom prekrývajúcim sa so spravodajstvom televízií s výkonom nad 7 %. Dajto s Domou však za Plus zaostali len minimálne a taktiež zažili úspešný štvrtok, rozdiel medzi siedmym Dajto a piatou Pluskou boli len štyri desatiny.

Čítať viac...
Nahor