Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Naši späť pred Farmou, opäť boli lídrom! Televízie už začína trápiť pekné počasie

Už o týždeň dostane komediálny seriál tretiu novú konkurenciu, po Búrlivom víne a Farme sa proti nemu postaví MasterChef.

Naši po minulotýždňovom poklese poskočili. Dokázali sa opäť priblížiť k ratingovej hranici 9 %, ktorú tento štvrtok atakovali a v podieli prekročili 24 %. Zároveň sa im podarilo v poslednom vzájomnom súboji dostať pred Farmu, ktorá znovu rástla až po ich skončení, v priemere výraznejšie podliezla deväť ratingov s podielom pod 24 %. S príchodom Búrlivého vína, ktoré sledovalo vyše 5 % divákov s podielom 20 %, sa jasne do čela dostala Joj, ktorej Inkognito sa ťahalo na 7 ratingov s podielom 22 %.

Na menších staniciach opäť úradoval hokej, Dvojka so semifinále Tipsport extraligy uhrala v komerčnej cieľovke vysoké podiely nad 9, 12, pod 10 a s predĺžením až pod 14 %. Napriek prekrývaniu s hokejom opäť uspeli Profesionáli s podielom pod 7 % a silná bola Plus aj s hlavným programom, keď jej Vojak 2 šiel nad 7 %. Mentalista sa dostal pod 5 %, prvý diel Kúsok zo mňa už túto hranicu prekročil, film xXx: Nová dimenzia na Dajto atakoval päťku. Vtierka Castle na Wau sa dostala tesne cez 3 %, CSI Las Vegas šlo nad 4 %.

Podvečer a v prvej polovici večera televízie pocítili úbytok ratingov. Pekné počasie vylákalo divákov vonku a k obrazovkám prichádzali až neskôr. Aj preto Moja mama varí lepšie ako tvoja napriek vyše 22 podielom prekročila len štyri ratingy, Susedia prepadli s podielom pod 15 %. V súboji hlavných spravodajstiev mali priemerne viac divákov Noviny, pomohol im neskorší štart oproti konkurencii, v podieli podliezli 25 %. Televízne noviny sa dostali nad túto hranicu. Najsledovanejším programom dňa sa stalo Najlepšie počasie.

Joj sa podarilo byť vo štvrtok o pár desatín tesným lídrom v prime-time, televízia vyhrala večer aj ako skupina.

Čítať viac...
Nahor