Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Naj dedinka aj Hokejista roka na Jednotke uspeli, v piatok sa opäť darilo Pluske

Jednotka RTVS dokázala ako s galavečerom tak letnou šou zaujať nadpriemerný počet divákov, v piatok vysoko zarúbala aj Plus.

Naj dedinka Slovenska môže byť spokojná aj so svojím tretím pokračovaním. Vo svojej skupine 12+ zaujala takmer 18 % divákov pri obrazovke a opäť zviedla veľmi tesný súboj s Markízou. Tá sa jej vzdialila až v komerčnej cieľovke 12 – 54, kde film Tady hlídam já sledovalo vyše 24 % divákov pri televízoroch. Joj s Kosťami tento raz spadla, americký seriál sa pohyboval len okolo 12% hranice.

Svoju staršiu sestru však bohate doplnila Pluska, ktorej opäť vyšla piatková snímka. Film Vidiečania z Beverly Hills dosiahol podiel okolo 11 % a v skupine 12 – 54 sa dotiahol ako na Joj tak na Naj dedinku RTVS. Spokojné mohlo byť aj Dajto s filmom Bledý jazdec a podielom blížiacim sa k ôsmim percentám. Seriály Domy tento raz prepadli s podielmi len okolo 2 %.

Sobota patrila hokejovému galavečeru Hokejista roka 2014. Celkový triumf Mariána Gáboríka sledovalo priemerne okolo 13 % divákov pri obrazovke (12+) a nad 11 % sa udržal prenos v komerčnej cieľovke. Jojke v tom čase vyšla stávka na multireprízový český trhák Kameňák, jeho prvý diel získal podiel takmer 19 %. Jasným lídrom sa však stala Markíza s filmom Poliš z obchoďáku a podielom 26 %.

Z menších staníc v sobotu večer dominovala Doma, ktorá napravila slabý dojem z piatka. Krehká romantická snímka Katie Ffordeová: Krehké šťastie uhrala slušný podiel nad 7 %, Dajto zas mohlo byť spokojné s výkonom prvých dvoch dielov kriminálky NCIS vďaka takmer 5-percentným podielom. Plus uhrala lepší štandard s filmom Sprisahanie, ktorého podiel sa blížil 6 %.

Foto: Webnoviny.sk

 

Čítať viac...
Nahor