Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Na 1. mája mal sviatok aj šport, oslabil veľké stanice

Hneď tri atraktívne športové zápasy vo futbale a hokeji sa odohrali počas sviatka práce. Komerčným staniciam ubrali z výkonnosti, darilo sa však ich menším staniciam.

Hokejový Slovakia Cup a futbalová Európska liga spoločne s finále Slovnaft Cupu. Tri atraktívne zápasy sa odohrali počas 1. mája a dokázali výrazne ubrať z výkonnosti najväčších komerčných staníc. Hokejový zápas medzi Slovenskom a Lotyšskom si od siedmej do deviatej večer na Dvojke nenechalo ujsť v prvých dvoch tretinách okolo 9 a v tretej tretine okolo 12 % divákov. Na druhom verejnoprávnom kanáli sa odohraj aj zápas Európskej ligy, ktorý sledovalo okolo 7 a 10 % divákov po polčasoch (12-54). Finále Slovnaft Cupu, v ktorom Košice porazili Slovan, si nenechalo na Dajto ujsť od šiestej do pol deviatej večer okolo 9 a 6 % divákov opäť po polčasoch.

Joj aj Markíza zažili slabý deň, nedarilo sa im príliš ani v off-time ani prime-time. Istotu uhralo iba Búrlivé víno s výkonom okolo 30 %, Panelák sa v konkurencii športov trápil so 17-percentným podielom. Markíza výrazne prepadla po pol desiatej s filmom Nevinnost, ktorý sledovalo iba okolo 15 % divákov. Joj v tom čase vysielala sitkom Profesionáli s výsledkom nad 15 %.

Menšie stanice Plus, Dajto aj športová Dvojka získali včera podľa našich informácií zhodný podiel 4,7 %. O niečo menej sa deň vydaril Dome, ktorá od nedele kompletne mení svoj vizuál aj logo, o vyše percento viac oproti trojici kanálov získala Jednotka. Tej uspela najmä podvečerná rozprávka Šíleně smutná princezná s podielom okolo 10 %, na Pluske sa najviac darilo večerným kriminálkam CSI New York a Hawai 5.0 s podielmi okolo 9 %.

Foto: TASR

Čítať viac...
Nahor