Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Modré z neba stráca divákov

Veľký mediálny záujem o Vila Rozborila a Modré z neba relácii nepomohol. Po prestávke, keď Markíza musela minulú stredu reláciu nahradiť seriálom Búrlivé víno, sa Modré z neba vrátilo slabšie. Podľa našich informácií dosiahlo podiel tesne nad 30%, počet divákov relácie klesol a bol nižší ako minulý týždeň dosiahol  seriál Búrlivé víno. Pre Rozborila a jeho show to nie je dobrá správa. Vedenie Markízy totiž uvažuje o zmenách v programe od nového roka a Modré z neba to nemá isté. Konkurenciu Modrému z neba robil seriál Panelák, ktorého podiel sa naďalej pohybuje okolo 22-23% a podľa našich informácií sa okolo tejto hodnoty pohyboval aj včera. Modré z neba sa dostalo nad podiel 30% iba vďaka svojej dlhšej minutáži, v čase vysielania Paneláku sa podiel Modrého z neba pohyboval pod 30%.

V rámci spravodajstva sa darilo Markíze, ktorej Televízne noviny boli spolu so športovým spravodajstvom najsledovanejšími reláciami včerajšieho dňa (podiel Televíznych novín dosiahol podľa našich informácií okolo 39%)

Najväčším konkurentom dvoch dominantných staníc bola včera stanica PLUS, ktorá podľa našich informácí najviac bodovala s reláciami Krimi (podiel okolo 11%) a Kosti (podiel okolo 7,5%). PLUS bola v stredu trojkou na trhu s podielom takmer 7%, čo je výrazný nadpriemer. V sledovanosti sa jej priblížila iba Jednotka RTVS, ktorá ponúkla film Klan lietajúcich dýk (podiel sa pohyboval okolo 7%). Stanice Doma, Dajto a Fooor v stredu zaostali.

Výsledky sledovanosti upresníme v prípade vydania tlačových správ televízií.

Čítať viac...
Nahor