Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Milujem Slovensko s rekordom sezóny! Vysoko aj Duel Farmy, sobota s prekvapeniami

V piatok si veľkú pozornosť divákov užili postupne všetky tri hlavné televízie, v sobotu prekvapila slabá premiéra Markízy. Klesli aj Dvojičky.

PIATOK: V posledný pracovný deň týždňa prešli diváci v masách všetky tri hlavné stanice. Najprv sa z veľkej pozornosti tešila Joj, ktorá opäť uspela s Moja mama varí lepšie ako tvoja, keď atakovala 27 %. Ako sme už priniesli v tomto článku, lídrom bola dvojka aj v spravodajskej hodine, kedy utrpeli Televízne noviny neštandardne veľkú porážku. Výrazne sa prepadli, keď uhrali len cez 22 %, pričom Krimi narástli na 28 %, Noviny šli cez 27 %. Rodinné prípady sa dostali cez 16 %.

O pol deviatej začala štafetu preberať Jednotka, ktorá bola zas jasným lídrom so šou Milujem Slovensko. Dosiahla na svoj sezónny rekord, keď atakovala v podieli 25 %, ratingovo sa mala dostať na 8,4 % v komerčnej cieľovke. Markíze sa nedarilo po ôsmej s Farmou, ktorá už v tomto slote nerastie, uhrala 19,5 %. Joj v piatky už nefunguje špeciál Moja mama varí lepšie ako tvoja, dostala sa len cez dvanástku.

Po skončení Milujem Slovensko sa húf divákov presunul na Markízu, ktorej vyskočil Duel na Farme sa ratingom takmer 9 % a podielom pod 37 %. Reality šou ponúkla v tomto dieli nielen mohutne promovanú svadbu ale aj extrémnosti v podobe násilia, vulgarizmov či obscénností. Joj si oproti minulému týždňu polepšila v slote po 22-hej, kde zaradila jednu z prvých epizód Mojej mamy, i tak dosiahla len podpriemer okolo jedenásť percent.

Medzi menšími X Factor na Plus uhral pod 6 %, na Doma zatiaľ najviac prepadol Superstar magazín s podielom len 2,5 %. Nasledujúci film Láska a iné kratochvíle získal 4 %. Uhol pohľadu na Dajto šiel pod štvorku, Kuriér na Wau pod 2 a nad 3 %.

SOBOTA: V sobotnom accesse opäť nedovolila Smotánke rásť šou Česko Slovensko má talent. Tá sa dostala tesne cez osemnástku, šoubizová relácia získala cez 23 podielových bodov. Renomé si po piatkovom výbuchu napravili Televízne noviny, ktoré sa prehupli cez 28 %, pre samotnú reláciu je to i tak veľká strata. Noviny šli cez 26 %, Krimi sa vrátili k tradičnejším hodnotám, dosiahli 23 %.

V sobotný večer prekvapila premiérová snímka Markízy Jack, zabijak obrov, keď uhrala len vlažný výkon 24 %. Televízia ju promovala približne dva týždne. Joj neuspeli Dvojičky s podielom len pod 16 %, darilo sa však opäť špeciálu Moja mama varí lepšie ako tvoja s podielom 21,5 % a ratingom cez sedmičku. V soboty si našli špeciály svojho diváka, ktorý si ich po pol desiatej začne vždy nachádzať. V piatky sa im zato dariť prestalo.

Joj po pol deviatej doplnili menšie stanice. Vykonávateľ na Plus sa dostal cez 7 %, Wau uspela s filmom Svadby podľa Mary a podielom pod 4 %. Doma bola oproti iným sobotám slabšia, keď opustila romantiku, s filmom Babička sa dostala pod 5 %. Dajto s La Ligou neuspelo pri podieloch takmer 3 %.

Čítať viac...
Nahor