Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Milujem Slovensko drží v piatky prvenstvo, X Factor „s Harichom“ opäť vysoko!

Daily seriál Kukučka ukončil svoje trápenie na Markíze.

Kukučka sa rozlúčila s accessom Markízy. Kľúčová novinka televíznemu lídrovi nevyšla a po dlhšom čakaní ju predsa len zo svojho dôležitého času škrtá. Naposledy uhrala Kukučka ďalší podpriemerný výsledok, keď podľa našich informácií bez započítania archívnej sledovanosti dosiahla share 18,2 %. Ratingovo sa mala tesne prehupnúť cez štyri percentá. Od najbližšieho pondelka sa seriál presúva na Doma, kde bude chodievať od pondelka do piatku okolo 16:30.

Aj v piatok bola vysoko šou Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorá od štartu postupne narástla z podielov okolo 20 % na piatkových vyše 26 %. Od pondelka jej budú konkurenciu robiť Rodinné prípady, ktoré dokázali pred štartom Kukučky dosahovať podiely okolo 20 – 26 %.

Na zlepšenie budú od najbližšieho týždňa čakať aj Televízne noviny, ktoré slabý nábeh vďaka Kukučke v tejto sezóne potápal pod tridsať percent. V piatok túto métu atakovali. Noviny skončili pod 26 %.

S večerným programom bola opäť lídrom Jednotka a šou Milujem Slovensko, ktorá mala získať share pod 22 %. Dvojkou už bola po čase opäť Markíza, ktorej Farma mierne podrástla na podiel nad 19 %. Pre Markízu je to stále neúspech, pred časom dokázala s Farmou v piatky o 20:30 dosahovať podiely vyššie nad 20 %. Neustále zmeny piatkového programu však stáli televíziu čísla.

Joj v piatok poklesol špeciál Moja mama varí lepšie ako tvoja, v ktorom aktuálne súťaží s Bučkovcami rodina Habovcov, na ktorú sa diváci mohli pozerať aj krátko predtým podvečer. Podiel dosiahol úroveň 16,5 %. Následne sa lídrom stala Farma Duel s podielom 30,5 %, Neuveriteľné svetové talenty na Joj neuspeli s podielom nad 12 %, Vykúpenie z väznice Shawshank už porástlo na 15,5 % a po skončení Farmy bol film lídrom.

Medzi menšími bola najvyššie jednoznačne Plus, ktorej opäť uspel X Factor. Televízia epizódu podporovala zmienkou o Martinovi Harichovi, ktorý sa však v epizóde objavil skôr náhodou prestrihmi do zákulisia. Šou dosiahla vysoký trojpercentný rating s podielom nad 9 %. Smotánka na Doma šla pod 5 %, do štruktúry stanice sa vrátil Superstar magazín, ktorý opäť neuspel s podielom len tesne nad 3 %. Film Ženy už šiel pod 6 %. Dajto ponúklo snímku Spy Game, atakovalo 5 %. Wau odsunula v piatok reprízy Farmár hľadá ženu reprízami Kuriéra, zatiaľ si nepomohla podielmi medzi 1 – 2 %.

Čítať viac...
Nahor