Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Markíze vyskočila Dáma v závoji, dosiahla na najlepšie čísla od štartu!

Seriálu, zdá sa, pomohlo intenzívne promo pred finálovým týždňom.

Eventový júnový seriál Markízy po prvý raz od štartu neskončil v podpriemere, naopak, vyskočil nad obvyklé výkony stanice. Dámu v závoji sledovalo v utorok 7,4 % divákov s podielom 28,7 %. Seriálu evidentne pomohla silná kampaň v self blokoch staníc Markízy, nakoľko, paradoxne až pred koncom, ide o jeho najlepší výsledok od štartu.

Najsledovanejším programom utorka sa stalo Búrlivé víno, ktoré sa vďaka započítaniu archívnej sledovanosti dostalo na 10 ratingov, v podieli dosiahlo na 27,6 %. V posledných týždňoch si tak už udržiava stabilný odstup od Divokých koní, tie však neoslabili, naopak, získali jeden z najlepších ratingov ostatných týždňov 7,9 % s podielom 21,6 %. Pomer ratingov a podielov ukazuje, že počasie momentálne drží divákov doma pred obrazovkou.

Dáme v závoji mohla pomôcť aj zmena programu na Joj, keď od utorka skončila o 22:00 šou Sladký život. Joj do tohto času nasadila Kosti, oproti pondelku zlepšila výkon, no opäť zaostala za svojím priemerom, keď akvizičný seriál uhral len tesne nad 12 %. Nikto nie je dokonalý na Jednotke uhralo podiely 12 a takmer 14 % (12 – 54 / 12+).

Medzi menšími stanicami si udržala v prime-time líderstvo Plus a to napriek tomu, že ponúkala futbal. ME do 21 rokov jej spôsobujú skôr stratu divákov, v utorok však večerný zápas dosiahol uspokojivé podiely 4,5 a pod 6 %. Dajto sa nevydaril večer s filmom Som agent a podielom pod 4 %, Mentalista Domy uhral pod 5 %. Zakázanú lásku opäť stlačila Dáma v závoji, dosiahla na podiely takmer 5 a pod 10 %. Večer vyšiel Wau, ktorej kriminálka CSI Miami dosiahla 3 % a Vtierka Castle prekročila 4 %.

Tesný je naďalej súboj hlavných  spravodajstiev, tento raz Televízne noviny (pod 33 %) a Noviny Joj (28 %) od seba delili len štyri desatiny ratingu.

Čítať viac...
Nahor