Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Markíze sa v utorok nedarilo, lídrom Vtierka Castle aj Vdova

Joj sa podarilo intenzívnym promom na 6. sériu Vtierky Castle prilákať divákov, Markíza konkurencii pomohla reprízovou časťou Rodinných prípadov. Výrazne však prepadla.

Utorňajší večer vyznel úspešnejšie pre trhovú dvojku. Riskantný krok zaradenia krimi seriálu Vtierka Castle pôvodne z neskôršieho slotu po desiatej večer do prime-time zatiaľ vychádza, keď si prvú časť 6. série pozrelo vyše 18 % divákov. Seriál tak dosiahol podobný výkon ako najúspešnejšia akvizícia Kosti vysielaná v premiére v stredu.

Markíze sa priveľmi nedarilo už od 20:30. Búrlivé víno jej netradične spadlo pod 30 %, keď si ho pozrelo iba niečo cez 28 % divákov. Včerajší celodenný priemer Markízy bol okolo 27 %. Výkon seriálu mohla ovplyvniť aj tradične silná utorňajšia konkurencia RTVS a relácia Nikto nie je dokonalý, ktorú si pozrelo takmer 12 % divákov (12-54, takmer 14 % v 12+). Panelák sa blížil k 20 percentám. Líder spadol hlboko až s Rodinnými prípadmi, tie sa stali dvojkou na trhu s výkonom pod 16 %. Ešte horšie skončili reprízové komediálne seriály Dva a pol chlapa a Krok za krokom po pol jedenástej, tam sa už jednotkou na trhu dokázala stať aj Vdova s výkonom takmer 15 %.

Slabá Markíza po pol desiatej dovolila prežiť úspešný večer konkurencii. Až tri stanice boli s programom štartujúcim okolo 21:30 nad 6 percentnou hranicou, najviac sa darilo Jednotke a jej Grand Hotelu s výkonom takmer 7 % (12-54). Nasledovala Pluska a 2. svetová vojna v HD s výkonom nad 6 %, Doma a nová telenovela Fatmagul sledovalo podľa našich informácií rovných 6 % divákov. Druhá časť vystúpala už nad 10 %.

Čítať viac...
Nahor