Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Markíze sa so Sherlockom a Watsonovou podarilo prelomiť prekliatie krimi akvizícií

Hlavné spravodajstvo Markízy sa v utorok stalo najsledovanejším programom dňa a dosiahlo podiel, ktorý by si televízia chcela udržať aj na jeseň. Seriál Sherlock a Watsonová si drží náskok nad akvizíciami Joj.

Po dlhšom čase sa podarilo Televíznym novinám opäť vystreliť k blízkosti 40 %. V utorok ich podiel dosiahol hodnotu takmer 38 % a výraznejšie sa tak odlepili od tridsiatkových vôd. Konkurenčné Veľké noviny zaznamenali naopak mierny pokles, keď sa museli uspokojiť s podielom pod 26 %. V 12+ tento raz hlavné spravodajstvá delilo takmer 100-tis. divákov, Správy RTVS v tejto cieľovke dosiahli podiel 14 %.

Po 20:30 sa do čela sledovanosti aj keď s malým náskokom dostala Rodinka úžasných s podielom nad 17 %, Extrémne premeny zaostali o vyše percento. Ich druhá časť sa už vyšvihla k 23 %, kým Vtierka Castle prepadla ku úrovni 10 %. Podobne sa (ne)darilo aj nasledujúcemu seriálu Finder: Šiesty zmysel, krimi seriál Sherlock a Watsonová na Markíze získal podiel takmer 21 %. Po dlhom čase sa tak Markíze darí s krimi akvizíciou vo večerných hodinách viac ako Joj.

Z menších staníc uspelo Dajto s hlavným večerným filmom Blázniví únoscovia (takmer 8 %), kriminálky CSI na Plus dosiahli podiely okolo 5 a 7 %. Šiesty zmysel na Dome presiahol len podiel 3 %.

Čítať viac...
Nahor