Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Markíze padajú hlavné správy! Televízie už pociťujú pokles ratingov

Teplé počasie spôsobuje odliv divákov od televízorov.

Obdobie so zníženým množstvom ratingov sa začína. Aj keď na pár dní by nás malo teplé počasie opustiť, sezóna príjemných teplôt sa začala už v apríli, čo radosť televíziám neprináša. Pociťujú to najmä programy vysielané pred ôsmou, pravidelne veľký úbytok čaká hlavné správy, keď sa o siedmej pred obrazovkami nenakumuluje toľko divákov, ako počas väčšiny roka.

Markíza okrem toho v ostatných dňoch sleduje nielen pokles ratingov, ale aj podielu jej hlavného spravodajstva. Televízne noviny bez netradičnej konkurencie podľa našich informácií klesli v stredu na slabý podiel 29,9 %, v pondelok napríklad mali uhrať taktiež svoj podpriemer s hodnotou 32,5 %. K správam lídra sa včera dokonca priblížila aj Joj s Novinami, ktoré uhrali podiel 26,4 % a v ratingu zaostali len o tri desatiny.

Po pol deviatej si už Markíza vydobyla dostatočný náskok, keď Chart Show mala uhrať podiel 29 % s ratingom 9,6 %. Divoké kone sledovalo 7 % divákov s podielom 20,1 %. Oba programy jemne pocítili menšie množstvo divákov pri obrazovke. Tradične sa už seriál Joj dostal na čelo v 12+, kde ho malo sledovať 527-tisíc divákov. Chart Show nalákala 464-tisíc divákov. Rovnako tradične popri hudobnej šou nestíhal Panelák, ktorý ostal v stredu smutný s podielom 13,1 %. Arrow sa hýbal len okolo 17-tky.

Z menších staníc bolo večer najvyššie Dajto, keď film Ostrov mal atakovať podiel 7 %. Mentalista na Dome sa blížil k piatim percentám, Plus bola len vlažná so snímkou Dôvod žiť… a zomrieť s podielom 3,3 %. Televízie ovplyvnila aj Liga majstrov na Jednotke s podielmi pod 12 a 14 % (12+).

Čítať viac...
Nahor